У Дніпрі викрили масштабну ботоферму, яка на замовлення РФ підривала програму з вакцинації - Новости Ю

У Дніпрі викрили масштабну ботоферму, яка на замовлення РФ підривала програму з вакцинації

18.09.2021   16:38    213

Кіберфахівці СБУ запобігли новим спробам інформаційно-підривної діяльності проти України. У Дніпрі ліквідовано ботоферму, яка працювала на зрив національної програми вакцинації в Україні. Замовники — куратори з РФ. Потужність «ферми» — більше 5 тисяч ботів. Про це повідомили у пресслужбі СБУ.


Источник: nnovosti.info


«За задумом кураторів, масове поширення фейкової інформації серед українських інтернет-користувачів було спрямоване на дискредитацію української влади та зрив національної програми вакцинації. За матеріалами слідства, координатором й адміністратором виявленої ботоферми була мешканка Дніпра. Російські замовники забезпечили її всім необхідним телекомунікаційним обладнанням і програмним забезпеченням, його налаштування здійснювали дистанційно», — йдеться у повідомленні.

Жінка розмістила програмно-апаратний комплекс у спеціально орендованій для цього квартирі. За його допомогою адмініструвала понад 5 тисяч облікових записів в мережі «Фейсбук», які нібито належали громадянам України, хоча насправді використовували фейкові персональні дані.

Это интересно:  Американка пошла в туалет и ''случайно'' родила ребенка. Видео

Від замовників вона регулярно отримувала інформаційні вкиди, які потрібно було розганяти через соцмережі. Крім того, жінка мала активно створювати нові псевдо профілі.

Оплату за свої послуги адміністратор отримувала через заборонені в Україні електронні платіжні системи.

У межах кримінального провадження слідчими СБУ проводиться досудове розслідування. Докази причетності окремих осіб до протиправної діяльності вилучено, зокрема комп’ютерне обладнання та сотні sim-карток мобільного оператора.

Это интересно:  Полторы сотни больных с COVID-19 в Хмельницкой области могут просто замерзнуть (ВИДЕО)


Adblock
detector