Тарифи «Укрзалізниці» мають бути однаковими для всіх — Всеукраїнський Конгрес Фермерів

29.01.2021   11:16    190

Близькі до олігархів фінансово-промислові групи лобіюють непрозорі тарифи «Укрзалізниці» та змушують фермерів переплачувати за перевезення кожної тонни зерна.

Источник: delo.ua

Про це заявив голова Всеукраїнського Конгресу Фермерів Іван Слободяник.

Він нагадав, що наразі дві третини вирощеного в Україні зерна перевозиться саме залізницею. За останні 18 років цей обсяг збільшився у шість разів. Зросли й тарифи, однак якість послуг «Укрзалізниці» залишає бажати кращого: старі вагони, «вирішення» питання подачі цих вагонів, крадіжки на станціях розвантаження тощо. Крім того, УЗ, користуючись монопольним становищем, встановила непрозорі тарифи на різні групи товарів.

Это интересно:  British American Tobacco выиграла апелляцию на штраф АМКУ в 450 млн грн

Наприклад, транспортування 75 тонн залізної руди на відстань 280 км коштує 98 грн за тонну. Але якщо у вагонах не руда, а зерно, тариф складає вже 140 грн за тонну, хоча відстань і вага товару залишаються незмінними. «А тепер рахуйте: середня відстань перевезення зерна складає 500-600 км, тобто аграрій заплатить від 3-7 доларів на тонні, а виробник руди — ні», — заявив Іван Слободяник.

Это интересно:  Газпром прекратил транзит газа через Румынию

Фактично «знижку» на перевезення залізної руди, вугілля і корисних копалин, яку УЗ надає фінансово-промисловим групам, сплачують виробники агропродукції. «Простими словами — аграрії субсидують певні фінансово-промислові групи за свій рахунок, навіть не усвідомлюючи цього. Ми виступаємо за рівні тарифи, так як це працює на ринку вантажних автомобільних перевезень: тонна вантажу на км відстані + коефіцієнт обсягу перевезень. Бо тонна — завжди тонна. Хоч пшениці, хоч руди, хоч щебню», — наголошує Іван Слободяник.

Это интересно:  Кулеба рассказал, когда Украина отсоединится от энергетических систем России и Беларуси

Він заявив, що Всеукраїнський Конгрес Фермерів наполягатиме на формуванні прозорої тарифної сітки, однакової для всіх без «олігархічних преференцій». Вже підготовлені відповідні звернення до Уряду та УЗ: «Нам є, чим пишатися. Наше зерно цінують у світі. На це держава і її компанії-монополісти мали б зважати, коли формують тарифи на перевезення чи вигадують, де би ще відскубти від аграріїв».
загрузка...

Adblock
detector