Нині люди їдять набагато більше фруктози, ніж будь-коли раніше. Одна з причин цього – широке використання фруктозного кукурудзяного сиропу в харчовій промисловості.У новому дослідженні з’ясували біологічні механізми впливу фруктози на здоров’я. Науковці фокусувалися на тому, як вона діє на ворсинки, якими встелений тонкий кишечник. Завдяки цим ворсинкам, поверхня кишечника збільшується, що сприяє кращому засвоєнню поживних речовин.

Это интересно:  Як правильно та безпечно для здоров’я вживати сіль

Фруктоза змінює кишківник

Вчені провели експеримент на мишах, у ході яких половина гризунів отримувала їжу з високим вмістом фруктози, а інша частина – стандартне харчування. Результати показали, що у мишей, які отримували фруктозу, кишкові ворсинки були довші на 25-40%, ніж у гризунів з контрольної групи. Подовження ворсинок пов’язане з більш інтенсивним всмоктуванням поживних речовин, набором ваги та відкладенням жиру.

Это интересно:  Фахівці попередили: приготування м’яса може бути небезпечним для здоров’я

Вчені додали, що сама по собі фруктоза не шкідлива – небезпечне її надмірне вживання. Її занадто багато в сучасній їжі, організм людини не пристосований до такого її кількості.

Що вже було відом про шкоду фруктози

  • Вживання її у великих кількостях пов’язано з ризиком розвитку ожиріння і деяких видів раку.
  • Раніше дослідження показували, що між фруктозою і колоректальний рак може бути причинно-наслідковий зв’язок.
  • В експериментах на тваринах вона прискорювала ріст пухлин.
Это интересно:  Деякі звички здатні стати причиною діабету

healthy.24tv.ua