Гороскоп на 18 сентября: подумайте о важных вещах

Симптом в очах може сигналізувати про початок деменції

28.08.2021   09:40    2598

Хвороба Альцгеймера є однією з найпоширеніших форм деменції. На ранніх етапах цього захворювання починаються проблеми із запам’ятовуванням, концентрацією і прийняттям рішень. Нове дослідження показало, що про початок хвороби можуть розповісти очі навіть при відсутності помітних ознак ослаблення когнітивних функцій


Сьогодні немає точного розуміння причин виникнення хвороби Альцгеймера, проте відомо, що вона може супроводжувати утворення амілоїдних відкладень. Це білкові бляшки, які відкладаються між клітинами мозку і заважають їх роботі.


Это интересно:  5 симптомів, появу яких потрібно обов’язково обговорити з терапевтом

У дослідженні, опублікованому в журналі Alzheimer’s & Dementia, йдеться, що амілоїдні відкладення можуть утворюватися і на сітківці ока. Американські вчені з Каліфорнійського університету виявили зв’язок між наявністю бляшок в оці і в мозку, а, отже, і розвитком хвороби Альцгеймера. У групи людей, що має безсимптомний перебіг хворобою Альцгеймера, вони виявили велику кількість амілоїдів як в мозку, так і при скануванні сітківки ока. У здорових людей число амілоїдних відкладень було значно менше.

Это интересно:  Фахівці назвали групу продуктів, що здатна загальмувати старіння

Вчені вважають, що це дослідження дозволить виявляти деменцію на ранніх стадіях за рахунок швидкого і дешевого огляду очей без дорогого сканування мозку. Однак вони зазначають, що необхідно випробувати метод у великих масштабах. Цього разу випробуваними були всього 8 осіб.

zdorovia.com.ua

Adblock
detector