Симптом на нігтях попередить про дефіцит вітаміну B12 - Новости Ю

Симптом на нігтях попередить про дефіцит вітаміну B12

27.10.2021   12:00    941

Вітамін B12 відіграє важливу роль в роботі організму, оскільки він необхідний для вироблення червоних кров’яних тілець і підтримки нервової функції. Зазвичай лікарі не перевіряють рівень вітаміну, тому його дефіцит довгий час може залишатися непоміченим і призвести до незворотних наслідків. Попередити про нестачу B12 може симптом, що з’являється на нігтях


Як пояснили лікарі, ознаки нестачі вітаміну В12 можуть розвиватися повільно, але в міру погіршення стану вони стають все більш очевидними. Як правило, такі пацієнти стикаються з постійною втомою, головним болем і втратою апетиту. Крім того, виникає незвичайна блідість і може почервоніти язик. Однак, згідно з Wound Care Learning Network, дефіцит речовини може позначитися і на стані нігтів.


«Зміна кольору нігтьової пластини може бути результатом кількох недоліків в харчуванні. Дослідження показали, що дефіцит вітамін В12 викликає коричнево-сірий колір нігтів. Білі нігті можуть бути результатом анемії, а рожево-червоні — свідчити про нестачу кількох вітамінів «, — розповіли медики.

В NHS пояснили, що дефіцит вітаміну особливо поширений серед веганів і старших людей. До інших симптомів низького рівня B12 в організмі відносяться оніміння і поколювання в кінцівках, нев’януча слабкість і порушення пам’яті. Заповнити недолік речовини можна за допомогою добавок або ін’єкцій.

zdorovia.com.ua
Adblock
detector