Цукрозамінники — це речовини, якими в побуті і виробництві харчових продуктів замінюється цукор і близькі йому за складом харчові добавки, такі як мед і патока. Вони застосовуються для двох основних цілей:


  • Зниження калорійності їжі без втрати солодкого смаку кінцевого блюда.
  • Для того, щоб зробити їжу доступною для осіб, хворих на цукровий діабет.

Цукрозамінники діляться на два основних види:

  1. Низькокалорійні, мають калорійність меншу, ніж у цукру. Наприклад, фруктоза, ксиліт і сорбіт.
  2. Мають майже нульову калорійність. Наприклад, цикламат, сукралоза і стевіозид.

Чи варто їх вживати в їжу? Однозначно, ні! Як би вас не вмовляли лікарі — цукрозамінники безпечні тільки на папері. Коли ви їх їсте, то ви обманюєте самі себе і свій організм. Цукрозамінники руйнують не тільки ваше тіло, але і ваш мозок, і волю, інформує Ukr.Media.


Цукрозамінники призводять до відчуття голоду

У вашому організмі вони запускають механізми залежності на рівні рецепторів. Він не вміє відрізняти справжню глюкозу від «пустушки». І запускає ряд тих же процесів, що і при вживанні справжнього калорійного цукру. Так, інсулін підніметься набагато менший, цукор в крові — теж. Але гормони інкретинового ряду почнуть активно виділятися!

Тоді організм каже: «господар, де мої обіцяні калорії?». Після чого ви йдете шукати собі енергію у вигляді їжі, як мінімум психологічно. Зрештою ви з’їдаєте більше, ніж вам потрібно. А з урахуванням того, що цукрозамінники їдять люди із надмірною вагою, які мріють її скинути, то ви отримуєте ефект, який не відповідає вашим цілям і мріям. Ви змінюєте досягнення своїх цілей і свою мрію на ілюзію солодкого.

Цукрозамінники порушують у вашому організмі роботу нутрієнтних сенсорів. Це відбувається через те, що вони викликають викид гормону дофаміну, але через відсутність або зниженої енергетичної цінності не виробляється гормон лептин, який відповідає за насичення. Такий збій призводить до відчуття голоду, що, своєю чергою, призводить до того, що ви прагнете набрати калорії з інших джерел.

Дослідження вчених

Ваш головний мозок завжди може розпізнати «підробку». Згідно з публікаціями дослідників з Сіднейського університету і медичного інституту Гарвана, причина прихована в роботі нашої нейронної системи, яка оцінює одночасно калорійність їжі і її солодкий смак.

В їх експерименті піддослідних щурів кілька днів годували їжею з добавкою сукралози, спостерігаючи за їх поведінкою і аналізуючи процеси, що відбуваються в їх нервовій системі. Виявилося, що щури почали споживати на 30% більше калорій, в порівнянні з тим, як вони харчувалися раніше.

Підсолоджувачі тримають вас в рабстві і не дають піти від головної проблеми: підвищеної стимуляції рецепторів і тязі до надмірної кількості їжі, викликаної солодким смаком. Більш того, за рахунок своєї сили вони її навіть посилюють! Багато цукрозамінників мають при майже нульовій харчовій цінності в сотні разів більшу інтенсивність солодкого смаку. Наприклад, сукралоза в 600 разів солодше цукру.

Це було підтверджено неодноразовими дослідженнями: люди, які отримували глюкозу разом з сукралозою, повідомляли про сильну тягу до солодкого, а ті, хто їв простий цукор, ставилися до солодкого набагато спокійніше.

Приклади з практики

Мої клієнти, які споживають справжнє «солодке» згідно з моїми рекомендаціями, вже протягом перших 3-4 тижнів повідомляють про зниження бажання його з’їсти. Більш того, мені доводиться наполягати на тому, щоб вони щодня споживали його необхідний мінімум для організму. При цьому вони дуже задоволені своїми внутрішніми відчуттями від нового стилю харчування.

Люди, які споживають цукрозамінники, які звертаються до мене за консультаціями з приводу своєї зайвої ваги, наполягають на їх подальшому споживанні, кажучи про те, що солодкий смак «дарує радість і щастя». Тільки позбавлення від зайвої ваги він їм не «дарує».

Крім згаданої раніше тязі до надмірної кількості їжі, у вас формується спотворення сприйняття солодкого смаку рецепторами. Так як цукрозамінники набагато солодші, ніж натуральний цукор.

Смак навіть звичайного цукру еволюційно не є природним — він занадто сильний. Порівняти його можна тільки з медом, але мед завжди був важкодоступною сезонною рідкістю. Ваш реальний смак солодкого — фрукти і ягоди. Цукор організм вважає вельми цінним продуктом, найефективнішим джерелом енергії.

Розумом ми в 21 столітті, а тілом в палеоліті

Вся історія людства за еволюційними мірками — мить. Фізіологічно ви все ще в палеоліті. Ваше тіло наївно думає, що ви прямо зараз пробіжите 20 км до місця стоянки вашого племені. І ніякої їжі на шляху не буде.

Еволюційно вас завжди буде тягнути до солодкого — проблема в тому, що воно тепер скрізь і всюди. Воно не є удачею і нагородою, а видається на вимогу. І без вимоги вам теж підмішують в різні продукти.

Навіть тоді, коли ви це не підозрюєте. Навіть в мариноване м’ясо або м’ясовмісні делікатеси, на зразок копченої ковбаси або паштетів. Майже весь цей цукор дбайливо ховається в ваші жирові запаси — до важких часів, які у вас ніколи не настануть.

Сильна звичка не до калорій з цукру, а до солодкого смаку. Ось чому підсолоджувачі — це не вирішення проблеми, а ще більша проблема. Ви просто дратуєте центри задоволення сурогатами цукру, навіть не отримуючи від них додаткової енергії. Це з тієї ж серії, як і онанізм, безалкогольне пиво.

Вирішуйте свою проблему, а не займайтеся імітацією її вирішення!

ukr.media