Що відбувається з організмом при дефіциті вітаміну B12 - Новости Ю

Що відбувається з організмом при дефіциті вітаміну B12

20.09.2021   22:40    222

Національні інститути здоров’я (NIH) відзначили, як вітамін B12 допомагає підтримувати здоров’я нервів і клітин крові. Дорослим рекомендується приймати 2,4 мкг. Але що відбувається з організмом, якщо ви не отримуєте достатню кількість вітаміну?


Вітамін B12 міститься в різних продуктах харчування, включаючи яловичу печінку, рибу, яйця і молоко. Вегетаріанці і вегани можуть отримувати вітамін B12 з продуктів, збагачених цією живильною речовиною. Симптоми дефіциту вітаміну B12 можуть включати втому, слабкість, закреп, втрату апетиту, втрату ваги і мегалобластичну анемію.


Это интересно:  Зеленскому порекомендовали уволить Подоляка: причина очень весомая

Крім того, нестача цієї життєво важливої поживної речовини також пов’язана з певним типом захворювань мозку.

За даними NIH, дефіцит вітаміну B12 може в кінцевому підсумку призвести до деменції. Люди, які страждають деменцією, часто мають високий рівень гомоцистеїну в крові. Вважається, що вітамін B12 знижує рівень гомоцистеїну, звідси і зв’язок.

Слабоумство (деменція) настає коли нервові клітини в головному мозку ушкоджуються, порушуючи те, як мозок інтерпретує повідомлення. Людям з деменцією може бути складно запам’ятовувати нову інформацію, і вони все частіше виглядають забудькуватими. Ще одна ознака захворювання головного мозку — зниження когнітивних функцій.

NIH вказав на інші симптоми дефіциту вітаміну B12. До них належать оніміння рук і ніг, проблеми з рівновагою, депресія, сплутаність свідомості і болючість рота або язика.

Это интересно:  Яйця і риба впливають на тривалість життя

Щоб перевірити, чи є у вас низький рівень вітаміну B12, ваш лікар може призначити аналіз крові. Проконсультуйтеся з лікарем, чи можуть певні ліки, які ви приймаєте, викликати дефіцит вітаміну B12.

zdorovia.com.uaAdblock
detector