Гороскоп на 25 сентября 2021 по картам Таро: все знаки зодиака

Що робити, якщо опухло віко? Поради лікаря

04.09.2021   15:40    230

Халязіон проявляється у вигляді запалення краю століття, при якому захоплюється і хрящ століття. Ця хвороба виникає з причини закупорювання каналу залози, де починає накопичуватися рідина.

Якщо халязіон довгий час не лікувати, то він може перерости в кісту, а це вже набагато гірше як для ока, так і для здоров’я людини взагалі. На початку халязіон проявляється у формі опухлого століття, далі пухлина росте в розмірах. Тому, якщо у вас опухло віко, то краще відразу звернутися до фахівця.Через що виникає халязіон

Хвороба, в основному, виникає після ячменю, рідше буває через переохолодження або слабкого імунітету. Також халязіон може виникнути, якщо не дотримуватися особисту гігієну, носити контактні лінзи або від простого потрапляння вовни в очі.

Халязіон на верхньому столітті

Халязіон на верхньому столітті проявляється у вигляді щільного новоутворення округлої форми. Саме по лінії росту вій розташовуються розгалужені сальні залози. Вони виробляють жирової секрет, який служить для змащування рогівки і зволоження століття. Якщо у вас опухло віко зверху, то це закупорилися протоки сальних залоз, і мастило не виділяється всередині шкіри.

Это интересно:  Дієтологи порадили продукт. який знижує рівень «поганого» холестерину

Халязіон на нижньому столітті

Халязіон на нижньому столітті має форму обмеженого набухання в самому хрящі століття, тому його набагато складніше помітити на початковій стадії. Якщо опухло нижню повіку, і розміри новоутворення досить малі, то пухлина зовсім може розсмоктатися або ж не збільшуватися в розмірах протягом тривалого часу. Але найгірше, якщо халязіон на нижньому столітті почне зростати. Це може призвести до утворення грибоподібну гранульоми, а позбутися цього буде досить проблематично.

Дитячий халязіон

Дитячий халязіон з’являється через слабкого імунітету у дитини, простудних захворювань або через зниження захисної функції організму. Халязіон в дитячому віці проявляється у вигляді ячменю. Тому, якщо у вашої дитини повіку опухло і з’являються ознаки появи ячменю, рекомендується негайно приступити до лікування, так як саме в дитячому віці ця хвороба може перерости в хронічну форму. Бувають як множинні, так і одиночні халязіони. Пухлини можуть не тільки розсмоктуватися, але й розкриватися і спорожнятися. У рідкісних випадках дитячий халязіон може перерости в кісту.

Народні засоби лікування

  1. Перший спосіб полягає у використанні чистого соку алое. На місце, де опухло повіку, капаємо по 4-5 крапель соку 5 разів на день. Після цієї процедури потрібно помасажувати запалене місце кілька хвилин. Цей метод найефективніший — через деякий час гній почне витікати і хвороба відступить.
  2. Другий спосіб полягає у використанні солі. Розігріваємо сіль і кладемо її в невеликий мішечок. Кожен день перед сном місце, де опухло повіку, прогріваємо цією сіллю. Такий процес прискорить поява гною і його прориву назовні. Замість солі можна використовувати варене яйце.
  3. Ще один народний метод передбачає використання сиру. Промиваємо очей дуже ретельно слабким розчином борної кислоти. Далі викладаєте на серветку свіжий сир і прикладаєте його до хворого місця на кілька хвилин.
Это интересно:  Дієтолог назвала осінні продукти для поліпшення імунітету і самопочуття

Хірургічне видалення халязиона

Коли у вас опухло віко, і ви це помітили вже на пізній стадії, то доводиться вдаватися до хірургії. Халязіон виліковується за допомогою застосування скальпеля або лазера. Найбільш ефективне лікування, безумовно, за допомогою лазера, так як в цьому випадку немає необхідності робити будь-які розрізи і залишати після операції шрами. Після такої операції забороняється деякий час мочити хворе місце і відривати утворилася корочку.

Это интересно:  Що можна і не можна їсти перед сном

StylezhinkiAdblock
detector