Рост грудей у чоловіків може вказувати на захворювання печінки - Новости Ю

Рост грудей у чоловіків може вказувати на захворювання печінки

27.09.2021   21:20    1067

Цироз печінки є незворотнім захворюванням, і на його розвиток може вказувати чоловіча гінекомастія.

Груди у чоловіків зазвичай є нешкідливим, хоча і неприємним наслідком старіння або зайвої ваги. Але також це може вказувати на захворювання печінки — конкретно на цироз.


Цирозом називається пізня стадія рубцювання печінки, яка може бути викликана надмірним вживанням алкоголю або іншими захворюваннями органу. Коли говорять про те, це дане захворювання є незворотнім, це означає, що пошкодження, викликані цирозом, виправити вже не можна — уражена ним тканина назавжди залишиться зарубцьованою.


Это интересно:  Менопауза: чи потрібно лікувати припливи

Фахівці закликають не ігнорувати збільшення грудей (гинекомастію) у чоловіків. Інші симптоми, які представники сильної статі можуть відчувати в результаті цирозу — це втрата статевого потягу і атрофія яєчок.

На які ще симптоми потрібно звертати увагу? Наступні симптоми цілком здатні бути ознаками цирозу печінки, але зазвичай вони не виявляються, поки хвороба не стане досить серйозною: втома, поява синців, втрата апетиту, нудота, втрата ваги, свербляча шкіра, почервоніння долонь.

Для жінок — відсутність менструацій, не пов’язана з менопаузою.

Это интересно:  Які продукти можна їсти на ніч

Національна служба охорони здоров’я (NHS) рекомендує обов’язково звертатися до лікаря, виявивши можливі ознаки цирозу печінки.

zdorovia.com.uaAdblock
detector