Росія призупиняє роботу свого постійного представника при НАТО. Для України наслідки можуть бути непередбачувані - експредставник НАТО в РФ - Новости Ю

Росія призупиняє роботу свого постійного представника при НАТО. Для України наслідки можуть бути непередбачувані — експредставник НАТО в РФ

20.10.2021   12:18    937

У російському МЗС повідомили, що в Москві буде припинена діяльність військової місії альянсу і його інформаційного бюро. У відомстві повідомляють, що це відповідь на скорочення місії Росії при НАТО. Також прессекретар російського президента Дмитро Пєсков заявив, що вступ України до Північноатлантичного альянсу стало б найгіршим сценарієм, він може змусити Росію «вжити активних заходів» щодо забезпечення власної безпеки.


Источник: www.blackseanews.net

Що подібні заяви означають для України, розповів УНН капітан першого рангу ВМС США у відставці, експредставник НАТО в Росії Гаррі Табах.


«Раніше було багато спільних програм, які ми (НАТО і Росія — Ред.) проводили — це і навчання, велику роль грала боротьба з тероризмом. Багато чого ми робили. Однак все змінилося з 2008 року, після військового конфлікту з Грузією. Вже тоді робота стала недолугою і нічого не робилося, а вже після Криму і Донбасу вона зовсім припинилася. Я це бачу як політичний крок, що «політичного спільного майбутнього із Заходом у нас немає». Примітно, що це сталося після візиту Вікторії Нуланд (заступниці державного секретаря США — ред.), очевидно, що вони зрозуміли, що ні про що неможливо домовитися. Уповільнене постпредставництво існувало більше 10 років, з часів війни в Грузії, а зараз зрозуміло, що зупинка його роботи буде тривалою», – говорить Табах.

За словами експредставника НАТО в Росії, заявлені «активні заходи» з боку Росії на членство України в альянсі, може бути все, що завгодно. «Коли командує один чоловік, не знаєш чого очікувати. Може бути вони зайдуть в ще більшу коаліцію з Іраном, Північною Кореєю, ще якимись арабськими країнами і будуть створювати хаос в Сирії. Можуть провокувати ще більшу військову активність на кордонах з Україною. Можуть влаштувати повний бойкот Україні або зайняти територію всієї Білорусі. Насправді дії Росії складно передбачити, наробити капості – вони майстри в цій справі», – говорить американський військовий.

Нагадаємо, глава Пентагону Ллойд Остін на наступному тижні відвідає Грузію, Україну і Румунію, а також візьме участь в засіданні міністрів оборони країн — членів НАТО в Брюсселі, повідомляє пресслужба Міноборони США.

«Остін підкреслить і в Грузії, і в Україні, що двері НАТО відкриті, і закличе країни внести необхідні зміни, щоб вони могли претендувати на членство в оборонному альянсі», – сказано в повідомленні.

Adblock
detector