Річниця вбивства журналістки Анни Політковської: у Росії збіг термін давності у справі, замовники не встановлені (Відео) - Новости Ю

Річниця вбивства журналістки Анни Політковської: у Росії збіг термін давності у справі, замовники не встановлені (Відео)

08.10.2021   00:11    580

У 15-ту річницю вбивства російської журналістки Нової газети Анни Політковської збіг термін давності у справі, замовники злочину так і не були названі.

Источник: uainfo.org


До цієї дати видання підготувало великий матеріал про хід слідства, а також документальний фільм «Як вбили Анну», інформує UAINFO.org з посиланням на НВ.


У ньому багато нової інформації про розслідування вбивства журналістки і про останні дні життя Політковської.

У фільмі також говориться, що російська влада знає, «хто був замовником, але є причини, за якими невигідно це говорити». При цьому ім’я замовника вбивства не називається.

В редакції Нової газети заявили, що мають намір домагатися поновлення слідства у справі про вбивство Політковської.

«Слідство тягнуло до цієї дати, як могло, адже замовник – це політика. І, судячи з усього, велика політика», – зазначив заступник головного редактора газети Сергій Соколов.

Это интересно:  На острове Хортица запустили уникальное лазерное шоу (видео)

Адвокат Ганна Ставицька, яка представляє інтереси дітей Політковської, заявила, що слідство у справі триває, пише Інтерфакс.

За її словами, термін слідства і термін давності притягнення особи до кримінальної відповідальності — це два різних юридичних поняття. Термін слідства вже продовжений до 7 січня 2022 року, про це прийшло відповідне повідомлення.

«Слідство триває і людину, яку замовила це вбивство, повинні знайти. І діти Анни Політковської, і Нова газета, як вони неодноразово заявляли, будуть задоволені результатами розслідування і будуть вважати злочин розкритим тільки тоді, коли буде встановлено замовника. До цього не можна говорити про те, що справа розкрита, про те, що розслідування було проведено ефективно, і що були встановлені всі фігуранти», – додала Ставицька.

Это интересно:  Пасажир рейсу Ларнака – Київ влаштував скандал через маску. Його затримала поліція. ВІДЕО

У 15-ту річницю вбивства журналістки прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що влада не коментує і не хоче коментувати роботу слідства.

«Всім добре відомо, що багато злочинів – особливо замовні – дуже складні в розкритті, і найчастіше на розкриття цих злочинів йдуть багато і багато років. Звичайно ж, нам всім хотілося б, щоб винуватці цього злочину, виконавці і замовники були встановлені і понесли покарання», – резюмував він.

В Євросоюзі ж зробили заяву, в якій закликали російську владу забезпечити, щоб всі відповідальні за вбивство Політковської постали перед судом в рамках відкритого і прозорого судового процесу.

Это интересно:  Mercedes X-Class сравнили в дрэге с миниатюрным хэтчбеком Abarth (видео)

«Ми очікуємо, що Росія буде виконувати свої національні та міжнародні зобов’язання в рамках ООН, ОБСЄ та Ради Європи щодо захисту прав людини і демократичних цінностей», — додали там.

Журналістку Нової газети Анну Політковську, відому своїми розслідуваннями і критичними матеріалами щодо російської влади, застрелили в під’їзді її будинку 7 жовтня 2006 року.

Організатором злочину суд визнав чеченського кримінального авторитета Лом-Алі Гайтукаєва, а безпосередніми виконавцями — Ібрагіма, Джабраїла і Рустама Махмудова.

Рустам Махмудов і Лом-Алі Гайтукаєв були засуджені до довічних термінів. Їх спільники, в тому числі колишній міліціонер Сергій Хаджікурбанов, отримали 12, 14 і 20 років колонії суворого режиму.

Крім того, колишнього співробітника міліції Дмитра Павлюченкова, який організував стеження за журналісткою, засудили до 11 років ув’язнення.


Adblock
detector