Ранні симптоми раку підшлункової залози - Новости Ю

Ранні симптоми раку підшлункової залози

04.12.2021   13:00    788

Наукове дослідження виявило два несподівані ранні симптоми раку підшлункової залози

 

 

Наука на варті

Рак підшлункової залози – один із найпоширеніших видів цього захворювання у світі. Тому вчені не шкодують сил та часу на те, щоб всебічно вивчити його та знайти оптимальний спосіб лікування недуги.


Як запевняють лікарі, більше половини частки успіху у цій справі залежить від того, коли захворювання було діагностовано – на якій стадії. Чим раніше людині поставлять правильний діагноз, тим більше шансів на повне одужання.

На сьогодні відомо понад 20 характерних ознак раку підшлункової залози. Найчастіше проявляються вони не всі разом. При цьому, як з’ясували англійські вчені, найчастішими поєднаннями небезпечних симптомів є пожовтіння шкіри та кровотечі у шлунку чи кишечнику.


Однак нещодавно стало відомо, що про початок розвитку пухлини в підшлунковій залозі можуть попередити ще два симптоми: потемніння сечі та поява безперервного почуття гострої спраги.

Будьте уважні

Як запевняють автори недавніх досліджень, ці характерні ознаки з’являються задовго до того, як лікарі підозрюватимуть у пацієнта небезпечну хворобу.

Щоб підтвердити цю версію, англійські вчені вивчили історії хвороби 24 236 осіб, яким лікарі поставили невтішний діагноз із 2000 по 2017 роки. На жаль, у більшості людей рак підтвердили на пізній стадії. А як відомо, рак підшлункової залози має найнижчу виживання серед усіх поширених видів хвороби. Після встановлення діагнозу лише сім відсотків пацієнтів мають реальний шанс прожити 5 років. Більшість помирає набагато раніше.

Щоб підвищити відсоток людей, що одужали, лікарі рекомендують уважно ставитися до свого здоров’я і помічати всі сигнали, які подає організм, зіткнувшись з хворобою.

Так, насторожити повинні такі ознаки: пожовтіння шкіри, кровотечі в шлунку або кишечнику, діарея, зміна режиму роботи кишечника, часте блювання, розлад шлунка, утворення в черевній порожнині, біль у животі, втрата ваги, запор, жир у стільці, здуття живота та ін.

Поява хоча б одного з перерахованих вище симптомів має стати вагомим приводом для негайного звернення до лікаря.

zdorovia.com.ua

Adblock
detector