П'ять головних ознак дефіциту вітаміну D - Новости Ю

П’ять головних ознак дефіциту вітаміну D

23.10.2021   18:00    968

Недолік сонячного вітаміну може викликати різні наслідки для здоров’я, в тому числі остеомаляцію і остеопороз. Це пов’язано з тим, що вітамін D посилює всмоктування в кишечнику кальцію — мінералу, необхідного для міцності кісток, розповіли вчені з Гарвардської медичної школи. Найчастіше дефіцит речовини спостерігається у жителів північних широт, особливо в осінньо-зимовий періодДієтолог Софі Медлін пояснила, які ознаки вкажуть на розвиток цього стану. «Ранні симптоми дефіциту вітаміну D включають втому, болі в кістках, м’язову слабкість і судоми, а також зміни настрою, в тому числі депресію», — розповіла вона.

До інших симптомів нестачі вітаміну відносять:

— деформацію кісток;
— м’язові спазми;
— проблеми з зубами.

Спеціаліст додала, що вітамін D допомагає зменшити запалення в організмі, контролює ріст клітин, роботу нервово-м’язового апарату і імунну функцію. За її словами, багато тканин в організмі мають рецептори цієї речовини, що вказує на його життєво важливу роль.

Найбільше ризику дефіциту вітаміну D піддаються люди зі смаглявою шкірою, хворобами нирок і ожирінням, літні, а також ті, хто проводить багато часу в приміщенні. Медлін додала, що для максимального засвоєння вітаміну приймати його слід під час їжі з жирними продуктами або молочними напоями.

zdorovia.com.ua
Adblock
detector