Протизаплідні таблетки можуть знизити ризик діабету - Новости Ю

Протизаплідні таблетки можуть знизити ризик діабету

22.10.2021   18:00    640

Дослідження вчених з Бірмінгемського університу, вперше показало, що протизаплідні таблетки можуть знизити ризик діабету 2 типу більш ніж на чверть у жінок з синдромом полікістозних яєчників (СПКЯ).


Результати дослідження також показують, що жінки з СПКЯ мають вдвічі більший ризик розвитку діабету 2 типу або передіабету (дисглікемію), що підкреслює необхідність пошуку методів, що знижують ризик.


Крім ризику діабету 2 типу, СПКЯ, яким страждають 10% жінок у всьому світі, також пов’язаний з переліком інших станів в довгостроковій перспективі, такими як рак ендометрія, серцево-судинні захворювання і неалкогольна жирова хвороба печінки (НАЖХП).

Використовуючи лікарські записи про 64 051 жінці з СПКЯ і 123 545 здорових жінок, що склали контрольну групу, вчені провели велике популяційне когортне дослідження, в якому проаналізували ризик діабету 2 типу та переддіабету.

Вони виявили, що жінки з СПКЯ вдвічі схильні до ризику діабету 2 типу або переддіабету в порівнянні з жінками без СПКЯ. Вони також визначили гірсутизм (надмірний ріст волосся) як важливий чинник ризику діабету 2 типу та переддіабету серед жінок з СПКЯ.

Щоб вивчити вплив протизаплідних таблеток на діабет 2 типу або переддіабет, вчені провели додаткове дослідження методом випадок-контроль з участю 4 814 жінок з СПКЯ. Було виявлено, що використання комбінованих оральних контрацептивів знижує ймовірність розвитку діабету 2 типу та переддіабету у жінок з СПКЯ на 26%. Свої висновки вони представили в журналі Diabetes Care.

zdorovia.com.ua
Adblock
detector