Финансовый гороскоп на неделю с 27 сентября по 3 октября 2021

Про захворювання, що пов’язані з лімфатичними вузлами, розповіли фахівці

04.09.2021   08:00    512

Що таке лімфатичні вузли

У ямочках згинають поверхонь тіла по довжині лімфатичних судин розташовуються так звані лімфатичні вузли. Це особливо важливі порожнини, в яких утворюються лімфоцити — кров’яні тільця білого кольору. Останні необхідні для опору і захисту організму від пухлин, інфекцій і чужорідних речовин. Збільшені лімфатичні вузли можна спостерігати при запаленні органів тіла або відповідних реакціях імунітету. При цьому необхідно оцінити, як багато вузлів змінилося в розмірах, і досліджувати їх на дотик. Вони можуть бути м’якими, як кулька з гуми, дуже щільними, як куля, або болісними при дотику. Також можуть спаюватися зі шкірою, викликаючи нагноєння. Ознаками їх збільшення є біль у горлі, лихоманка, спазми живота, схуднення.

Это интересно:  Як захистити шкіру за допомогою гарбуза


Гострий лімфаденіт

Це хвороба, яка виникає при точковому або загальному запаленні лімфовузлів. Набухаючи, вони стають болючими, і шкіра зверху стає червоною. З’являються, наприклад, при ангіні або фарингіті. Поява гною на руці викликає їх розбухання в пахвах і ліктях, а інфекція на нозі дратує лімфатичні вузли в паху. Поширений лімфаденіт ускладнює ситуацію. При ньому множинні лімфовузли заражаються і розбухають. Таке можливо при вірусному мононуклеозі, краснухи, кишкових інфекціях. У цьому випадку хворий потребує госпіталізації.

Хронічний лімфаденіт

Ураження цим небезпечним захворюванням піддаються шийні і брижових лімфатичні вузли. Причиною виступає розповсюджується по крові інфекція, що переміщається з початкового вогнища по крові до точки, в якій відбувається розвиток запалення. Спочатку вузли відокремлюються один від одного, а потім злипаються один з одним і нагнаиваются на шкірі. Гній надходить назовні через тріщинки шкірного покриву і Свищева отвори. У вогнищах нагноєння можуть утворюватися виразки і різні порушення шкірного покриву. Подібні симптоми можливі при туберкульозі, характерні для сифілісу, бруцельозу і ряду інфекційних захворювань. Лікування можливе шляхом усунення захворювання, що викликало лімфаденіт.

Это интересно:  Найден способ предсказать течение коронавирусной инфекции

Лімфома

Так називається злоякісна пухлина лімфовузлів. Як правило, запалюються шийні, пахові, пахвові або надключичні вузли. Захворювання займає третє місце по поширеності хвороб вузлів. Лімфатичні вузли досить щільні, але надалі, як і при лімфоденіт, починають злипатися і нагноюватися. Симптоми можуть розвиватися в різних напрямках, в залежності від розташування вогнища розповсюджується інфекції. В основному це слабкість організму, знижений апетит, нездужання, сонливість, виснаження, втома, пітливість і лихоманка. Імунітет помітно слабшає. Близько 33% хворих лімфомою страждають від вітряної віспи. Якщо лімфатичні вузли збільшуються в грудях, то це призводить до сухого кашлю. Проблеми з порожниною живота розвиваються в важкопрохідної кишкового тракту. Лікування можливе після біопсії ліфоузлов. Хіміотерапія сьогодні передбачає безліч препаратів для усунення лімфоми.

Это интересно:  Фахівці розповіли про користь шкірки гранатів

StylezhinkiAdblock
detector