Про важливий вітамін для здоров’я очей розповіли вчені - Новости Ю

Про важливий вітамін для здоров’я очей розповіли вчені

04.12.2021   13:20    463

Зір може погіршитися з багатьох причин: через різних захворювань, генетичної схильності, а також через нестачу певних вітамінів в організмі. Вчені з’ясували, що вітамін B12 може впливати на гостроту зору.

Одним з ускладнень, пов’язаних з нестачею цього вітаміну, є оптична нейропатія – пошкодження зорового нерва, яке погіршує якість зору.


Вчені розглянули один клінічний випадок, який довів здатність вітаміну B12 впливати на зір. 63-річний чоловік звернувся в офтальмологічну клініку з приводу операції з видалення катаракти після поступового погіршення зору протягом попередніх двох місяців.


Чоловікові був поставлений діагноз дефіциту вітаміну B12 в результаті аналізу крові. Тоді йому прописали добавки цього вітаміну і фолієву кислоту, проте вони не змогли заповнити недолік B12. Після цього деякий час вітамін вводили чоловікові внутрішньом’язово, крім того, він приймав фолієву кислоту.

У пацієнта також була діагностована двостороння оптична нейропатія через дефіцит вітаміну B12. Через п’ять місяців чоловік повідомив, що його зір трохи покращився з часу останнього огляду. Також покращилися показники гостроти зору. Крім того, через дев’ять місяців зір став ще кращим, і чоловік зміг відновити свої водійські права. Аналізи показали, що рівні B12 і фолієвої кислоти в сироватці крові помітно збільшилися.

Це не єдиний випадок, коли прийом вітаміну B12 допоміг поліпшити гостроту зору. Схожий приклад з 68-річним чоловіком, у якого протягом декількох місяців спостерігалося двостороннє зниження центрального зору, описаний на сайті Національного центру біотехнологічної інформації США (National Center for Biotechnological Information, NCBI).

Фахівці Thyroid Patient Advocacy пояснили, що незвичайне погіршення зору через дефіцит вітаміну B12 пов’язано з пошкодженням зорового нерва. Справа в тому, що через брак речовини нервовий імпульс, який йде від ока до мозку, не може передаватися правильно, що неминуче призводить до втрати зору.

lhealth.info

Adblock
detector