Гороскоп на 18 сентября 2021 по картам Таро: все знаки зодиака

Про негативні наслідки вживання чаю розповіли фахівці

29.07.2021   10:00    225

Чай люблять більшість. Він має масу корисних властивостей — серед них зменшення запалення, зниження ризику серцевих і хронічних захворювань, рівня цукру в крові. Однак не варто забувати, що вживання цього напою може мати і негативні наслідки


Порушення біоритмів

Чорний, білий і зелений чай містять в середньому від 14 до 61 мг кофеїну на порцію. Хоча це і менше, ніж в чашці кави (близько 96 мг), цієї кількості достатньо, щоб порушити так звані «циркадні ритми» — біологічний годинник людини. Якщо випити занадто багато чаю з кофеїном вдень або ввечері, це може змістити графік сну, що також призведе до порушення циркадних ритмів. У підсумку все може спровокувати серцево-судинні проблеми, збільшення ваги і ослаблення імунної системи. Тому в другій половині дня краще пити трав’яні чаї, в яких немає кофеїну.


Это интересно:  Фахівці назвали симптоми, які вкажуть на дефіцит вітаміну B12

Ризик раку стравоходу

Є дані, що при вживанні гарячих напоїв збільшується ризик розвитку такого небезпечного захворювання, як рак стравоходу. Так, згідно з дослідженням, опублікованим в науковому журналі BMJ, ймовірність виникнення плоскоклітинного раку стравоходу виявлялася більше у тих, хто пив дуже гарячий чай, а не теплий. Є й інші дослідження, що показують, що занадто гарячі напої викликають стійке пошкодження стравоходу.

Это интересно:  Дієтолог назвав продукти, які краще вживати, не розігріваючи

Розвиток анемії

Ряд досліджень вчених показує, що біоактивні компоненти чаю — таніни — зменшують засвоєння заліза, що може стати причиною розвитку анемії. Так, згідно з дослідженням пакистанських вчених, опублікованому на порталі PubMed, чорний, так і зелений чай обмежують біодоступність заліза до 94%.

Зневоднення

Чорний і зелений чай мають сечогінну дію. Хоча цей напій іноді рекомендують пити при затримці рідини в організмі, іноді він здатний привести до обезводнення. Згідно зі звітом The Pharma Innovation Journal, сечогінні властивості чаю можуть привести до дисбалансу електролітів. В цьому стані можуть виникнути млявість, прискорене або нерегулярне серцебиття і сильні головні болі.

Это интересно:  Кому протипоказана цибуля: пояснює лікарка

Шлунково-кишкові розлади

Теофілін, що міститься в чаї, згідно зі звітом Міжнародного агентства по вивченню раку, може привести до шлунково-кишкових розладів. Так що тим, хто має проблеми зі шлунком, слід стежити за своїм самопочуттям: можливо, в них виявиться винен чай.

zdorovia.com.ua

Adblock
detector