Про можливий вплив кави на здоров’я нирок попередили дослідники - Новости Ю

Про можливий вплив кави на здоров’я нирок попередили дослідники

07.12.2021   22:20    950

Різна їжа та напої можуть впливати на здоров’я нирок. В одних випадках – позитивне, в інших – негативне. Однак можливі біологічні механізми цього часто неясні, вчені їх досліджують.

Нове дослідження, опубліковане в листопаді в клінічному журналі Американського товариства нефрологів (Clinical Journal of the American Society of Nephrology), було присвячено метаболітам (продукти метаболізму будь-яких сполук) в сироватці крові, пов’язаним з вживанням кави. Вчені виявили 20 таких речовин. Три з них, як виявилося, також мали зв’язок з ймовірністю виникнення серйозної патології – хронічної хвороби нирок (ХХН).


Одне з них, глікохенодезоксихолева кислота, бере участь в первинному метаболізмі жовчних кислот і може сприятливо впливати на здоров’я нирок, вважають вчені. Два інших вважаються пов’язаними з більш високим ризиком розвитку хронічної хвороби нирок, пише 4 листопада портал Eurekalert з посиланням на результати дослідження.


“Ці сполуки також були пов’язані з курінням сигарет, що частково може пояснити, чому вони мають зв’язок з більш високим ризиком захворювання нирок”, – пояснює одна з авторів дослідження доктор Кейсі М.Ребхольц, магістр медицини і магістр охорони здоров’я. Але вченим ще належить продовжити дослідження і уточнити, наскільки зміни в дієті можуть допомогти в профілактиці ХХН.

0503138715053

Adblock
detector