Приємні запахи можуть знизити потяг до сигарет - Новости Ю

Приємні запахи можуть знизити потяг до сигарет

26.09.2021   10:40    205

Згідно з дослідженням учених з Університету Піттсбурга, приємні запахи, такі як шоколад, можуть допомогти знизити потяг до сигарет.

В ході експерименту фахівці попросили курців оцінити своє бажання закурити за шкалою від 1 до 100, в той час як вони нюхали різні запахи. Було встановлено, що при вдиханні улюблених запахів потяг до паління був мінімальним, тому що ці запахи були пов’язані з приємними спогадами. Експерти сподіваються, що отримані результати можуть стати частиною стратегій, спрямованих на боротьбу з курінням.

Это интересно:  Фахівці назвали найкращий спосіб зміцнення імунітету


«Навіть при заміні нікотину рецидив є поширеним явищем, — каже доктор Майкл Сайетт. Терміново потрібні нові втручання, щоб допомогти мільйонам людей, які хочуть кинути курити, але не можуть. Використання приємних запахів — відмінний метод для зниження потягу до сигарет.

У дослідженні взяли участь 232 курця у віці від 18 до 55 років, що не намагалися кинути палити в той час і не отримували нікотин іншим способом, наприклад, через жувальну гумку. Випробовуваних попросили не курити протягом 8 годин до експерименту. Далі учасники вдихали ряд різних запахів, які зазвичай вважаються приємними — наприклад, шоколад, яблуко, м’ята, лимон і ваніль. Потім добровольців попросили взяти сигарету в руки і оцінити своє бажання закурити за шкалою від 1 до 100. Згідно з отриманими даними, люди, які вдихали свої улюблені аромати, відчували менше виражену потребу в курінні. Вчені вважають, що приємні запахи можуть відволікати курців від сигарет, нагадуючи їм про моменти минулого, пов’язаних з певними запахами.

Это интересно:  Експерти перерахували продукти, які прискорюють старішання організму

За словами експертів, необхідно провести додаткові дослідження, щоб підтвердити, що запахи зменшують потяг до куріння, і з’ясувати, як ця стратегія може бути корисна в реальному житті.

zdorovia.com.uaAdblock
detector