Правила харчування для людей з артритом - Новости Ю

Правила харчування для людей з артритом

16.10.2021   20:20    475

Щоб уникнути загострень артриту треба особливу увагу звернути на харчування.

 


При артриті вкрай необхідні вітаміни. Особливо B3, B6 і B12, які допомагають при болях в суглобах і тілі. Добрими джерелами необхідних нам вітамінів є молоко, йогурт, сир, цільнозернові, крупи і бобові, банани, шпинат і картопля. Вегетаріанцям слід отримувати вітамін В12 з допомогою спеціальних вітамінних добавок. Вітамін D важливий для засвоєння кальцію, а його ми отримуємо завдяки впливу сонячних променів на шкіру. Крім сонячного світла додатковими джерелами вітаміну D є молоко, сир, масло, злаки і жирна риба.


Не слід ігнорувати вживання мінералів, які необхідні для здоров’я кісток, відновлення м’язів і вироблення гормонів. Вкрай важливими мінералами є фосфор, магній, залізо, цинк і мідь. Між масою тіла і артритом існує прямий зв’язок. Якщо суглоби обтяжені зайвою вагою, ризик остеоартриту колінного суглоба збільшується. Помірні фізичні вправи в комбінації з дієтою ефективні при остеоартриті. Обов’язково вживайте жирні кислоти Омега-3.

А ось певні продукти пацієнтам з артритом вживати не можна. Це стосується трансжирів і упакованих, тобто готових страв, які посилюють запалення. Обмежте використання соняшникової олії, смаженої їжі, алкоголю, надлишоку цукру. Будь-яка їжа, яка не викликає запалень, підходить для хворих з артритом.
Adblock
detector