«Повинні готуватися до найгірших варіантів», — Степанов попередив українців про новий штам Covid-19

15.05.2021   19:00    1387


7days-ua.com

Індійський штам коронавірусу, що вражає здебільшого молодих людей, скоро прийде в Україну. Цей штам вже виявили у пів сотні країн, в тому числі – у сусідніх з Україною.Про це міністр охорони здоров’я Максим Степанов попередив українців в телеканалі “Україна 24“.

“Ми можемо говорити, що він точно буде. І це реальність, і говорити треба правду. Зараз він вже зафіксований, зокрема, в країнах-сусідах, це і Чехія, Польща, Румунія. І тому зрозуміло, що в кінцевому підсумку він з’явиться і в Україні, як це було з британським штамом або з південноафриканським. Індійський штам досить важкий, він досить агресивний, більш контагіозний, досить складна клінічна картина з ураженням різних органів, зокрема і шлунка, нирок. Сильна інтоксикація, і цей штам вражає молоде населення, що дуже неприємно”, – заявив міністр.

Читайте також: Уряд України опублікував Національний план вакцинації від Covid-19 з помісячною кількістю щеплень (Таблиця)

Максим Степанов відзначив, що Covid-19 — це вірус, який вирізняється дуже великою кількістю мутацій. Вчені у світі не можуть передбачити, як цей вірус може мутувати далі.

Это интересно:  В Винницкой области существенно уменьшили количество "ковидных" больниц

«Мутації, такі як британський, південноафриканський, індійський, бразильський, сильно відрізняються, змінюючи клінічну картину, стають більш агресивними. Виходячи з такої кількості мутацій, яка є, і частоти, з якою вони з’являються, ВООЗ і робить прогнози. Які ще можуть відбутися мутації, ми, на жаль, не знаємо, але ми повинні готуватися до найгірших варіантів, щоб мати можливість захищатися», — сказав він.

Читайте також: Смертність від Covid-19 за час пандемії може бути в рази вищою за офіційні дані – вченіAdblock
detector