Гороскоп на воскресенье 26 сентября 2021

Постійна сонливість і втома: основні причини

04.09.2021   19:40    302

Постійна сонливість і втома — це симптом порушення в роботі центральної нервової системи. Пригнічення ЦНС може бути викликане як несприятливими зовнішніми факторами, так і захворюванням.

Якщо причина цього стану чи не криється в органічному ураженні мозку, то найчастіше це симптом кисневого голодування або перевтоми. Лікування патологічної сонливості не існує, потрібно шукати і усувати першопричину проблеми. Давайте детально розглянемо основні фактори, які провокують сонливість днем.Недосипання

Однією з найпоширеніших причин того, що людину мучить постійна сонливість і втому, є нестача нічного відпочинку. Нехтування повноцінним сном або хронічне безсоння призводять до зниження працездатності і появі неуважності, які поступово переростають у різні хвороби та патології нервової системи. Обдурити «біологічний годинник» не можна, кожному з нас потрібно певну кількість часу на сон. Звичайно, людський організм під час стресу може якийсь час обходитися без відпочинку, але систематичний «недосип» обов’язково дасть про себе знати. Постійна слабкість і сонливість — це перший тривожний дзвінок, до якого варто прислухатися, і терміново вжити заходів.

Это интересно:  Названі головні ознаки запалення кишечника

Вегето-судинна дистонія

Відчуття розбитості вранці, млявість і запаморочення переслідують тих, хто по своєму досвіду знає, як розшифровується абревіатура ВСД. Постійна сонливість і втому при нейроциркуляторної дистонії, особливо при зниженому тиску, пов’язана з недостатнім постачанням головного мозку киснем. Для терапії ВСД необхідно звернутися до фахівця.

Гормональний збій

Порушення в роботі ендокринної системи часто супроводжується занепадом сил і сонливістю. Іноді збій пов’язаний з недоліком в раціоні продуктів, що містять йод. Якщо є підозра на захворювання щитовидної залози, то не варто відкладати візит до ендокринолога, оскільки стан може погіршитися. Настання клімаксу або важкий передменструальний синдром теж можуть бути причиною млявості і слабкості в денний час.

Это интересно:  Лікар назвав ознаки низького рівня тестостерону

Депресія

Якщо постійна сонливість і втому проявилися на тлі пригніченості, апатії і стійкого зниження емоційного фону без видимих соматичних відхилень, значить, найвірогідніша причина цього стану — депресія, в тому числі і прихована. У цьому випадку допоможуть психотерапевтичні методи укупі з прийомом призначених лікарем антидепресантів, а також загальнозміцнюючі заходи: прийом вітамінів, мінеральних комплексів, фізичні вправи і зміна обстановки.

Гіпоксія головного мозку

Это интересно:  Названі причини та симптоми суперінфекцій

Стан кисневого голодування кори головного мозку може бути викликано рядом захворювань, таких як атеросклероз, анемія, лейкоз, а також отруєнням чадним газом. Наш мозок, залишившись без харчування, переходить на режим економії ресурсів, а для цього необхідно уповільнення процесу його роботи. Саме тому людина при хронічній або гострої гіпоксії головного мозку відчуває сильну сонливість. Якщо причина гострого кисневого голодування не усунуто, людина впаде в кому, яка закінчиться смертю. Звична гіпоксія з часом призводить до недоумства. Як і у всіх попередніх випадках, лікування буде залежати від діагнозу, який може поставити тільки лікар.

StylezhinkiAdblock
detector