Поблизу станції «Академік Вернадський» народилися перші тюленята (ФОТО) - Новости Ю

Поблизу станції «Академік Вернадський» народилися перші тюленята (ФОТО)

03.10.2021   09:22    573

Про це повідомили у Національному антарктичному науковому центрі.

Першу дівчинку полярники всі разом назвали Пенола – на честь протоки, поблизу якої вона з’явилася на світ. Право дати ім’я другій крихітці отримав дизеліст Олександр Книжатко, бо саме він першим знайшов її, та ще й напередодні свого дня народження. Так друга самиця стала Кралею.
А от третій малюк, на жаль, не вижив. Лабораторні дослідження українських біологів дозволять встановити ймовірну причину його загибелі. Водночас Краля і Пенола виглядають здоровими, вгодованими та активними.

Это интересно:  Streetstyle: как одеваются гости Недели моды в Будапеште (ФОТО)


Вага новонароджених тюленят становить близько 25 кг, а завдяки поживному (54% жирності) молоку самиць дуже швидко збільшується. Період вигодовування триває трохи більше як місяць, і на момент його завершення дитинча може важити вже 90 кг.

Такий “запас” дозволяє малечі пережити період голоду під час переходу до самостійного харчування в океані. До речі, перші знайомства тюленят з водою можуть відбуватися вже за тиждень після народження.

Это интересно:  Министр обороны США Ллойд Остин прибыл в Украину с официальным визитом. ФОТО

Наприкінці вигодовування самиці тюленів знову здатні до запліднення. Наразі поблизу матусь регулярно зустрічається тільки один самець-претендент. Його легко впізнати, адже кожна особина цього виду має унікальний плямистий візерунок на шкірі. Саме за цим малюнком вчені, зокрема й на “Вернадському”, роблять фотоідентифікацію тюленів Ведделла, створюючи спеціальний каталог.

Також українські науковці проводять інші дослідження цих тварин. Наприклад, вивчають особливості розмноження та харчування, відбирають зразки тканин пуповини і плаценти, щоб визначити вміст стійких органічних забрудників тощо. А ще на нашій станції було започатковано акустичні дослідження тюленів Ведделла: більшість їхніх звуків не доступні для людини, адже належать до ультразвукових частот.

Это интересно:  Анджелина Джоли обеспокоила внешним видом на новой съемке для глянца (Фото)

Фото: facebook.com/AntarcticCenter

bykvu.com


Adblock
detector