Під площею у Вінниці археологи розкопали підземне місто і знайшли цікаві артефакти (Фото)

27.11.2020   20:47    25607days-ua.com

фото: vinnitsa.info

Під закинутим будинком по вулиці Міліційній, 33, що у Вінниці, дослідники зі спільноти «Тіні Вінниці» розшукали вхід до чергового підземного ходу. Виявилося, що в центрі міста відгалужень таких переходів – не менше тридцяти. Якщо ж враховувати байки старожилів, які вже неможливо перевірити, то кількість входів до тунелів сягає щонайменше 50.

В редакції Вінниця.info вирішили зробити репортаж з центру міста та з’ясувати історію цих розгалужених ходів.

Это интересно:  Что может произойти с планетой, если на ней растает весь лед? (ФОТО)

За допомогою звернулися до одного із дослідників історії вінницьких тунелів Дениса Колесника. Денис займається дослідженнями підземель вже майже 7 років. В закинутій будівлі на Магістратській, 10, дослідник виявив перший вхід до системи підземних переходів.

фото: vinnitsa.info

Знайшли тут чимало цікавих артефактів, зокрема, ключ, прикрашений зіркою Давида під єврейською синагогою, гранітний камінь з написом «Gniwan 1942», пляшка із клеймом польською мовою часів окупації та чимало цікавого.

Это интересно:  Стіл для катувань і "ліжка" на підлозі: опубліковані унікальні кадри з таємної в'язниці "ДНР" (Фото)

Також дослідники розпочали проводити екскурсії, а на виручені гроші – закуповувати необхідне для підземних досліджень обладнання. Поки що екскурсії на період зими та пандемії призупинили, але планують відновити вже з наступного сезону.

фото: vinnitsa.info

За словами Дениса Колесника, історія вінницьких підземель сягає щонайменше 17-го століття. Коли у 18-му столітті будували костел, монахи вже наткнулися на перші переходи.

Это интересно:  Какие ошибки Наполеона привели его к поражению? (ФОТО)

На сьогодні дослідження підземель Вінниці тривають. І хтозна, може, колись дослідникам вдасться скласти цілісну картину підземних переходів у центрі міста, а самі тунелі під містом стануть черговою туристичною «родзинкою» Вінниці.


Adblock
detector