Перехід на зимовий час: як підготувати організм - Новости Ю

Перехід на зимовий час: як підготувати організм

07.10.2021   23:40    347

Перехід на зимовий час в Україні відбувається о 4 годині ночі в останню неділю жовтня. Цього року дата переведення стрілок годинника припадає на ніч із 30 на 31 жовтня. Це дасть можливість у вихідний день поспати на годину довше.


Перехід на зимовий і літній час дістався нам у спадок від СРСР, де у 1981 році вирішили таким чином економити електроенергію. Прихильники цього підходу є і в наш час — адже коли ділова активність людей ніби зсувається на світліший час доби, це допомагає більш ефективно використовувати денне освітлення, заощаджуючи на штучному.


Это интересно:  Дієтолог пояснила, чому варто уникати вживання кави одразу після їжі

Однак в останні роки дедалі більше країн відмовляються від переходу на літній і зимовий час через низьку ефективність і шкоду для здоров’я.  У країнах Євросоюзу здебільшого час стабільний. І щоб часовий дисбаланс не заважав вирішенню економічних і дипломатичних питань, київський час має відповідати європейським стандартам. Однак Верховна Рада України не підтримала законопроект щодо скасування сезонного переведення стрілок годинників, відправивши його на доопрацювання. Тому поки що переводимо годинники на зимовий час — можливо, ми це робимо востаннє, залежно від остаточного рішення нардепів, чи потрібно буде переводити годинник на літній час у 2022 році.

Это интересно:  Фахівці назвали дієту, яка може усунути ризик передчасної смерті

Критиків ідеї переводити годинник то на годину вперед, то на годину назад також не бракує. Тим більше що науковці вважають, що сезонне переведення годинників негативно впливає на здоров’я — адже це змінює біологічні ритми людини. Переведення стрілок годинника на годину назад провокує розвиток імунних і серцево-судинних захворювань, викликає загострення хронічних хвороб, порушення сну і може стати причиною осінньої депресії.

Это интересно:  Цей популярний напій здатний знижувати ризик появи хвороби Паркінсона

Тому, щоб перехід на зимовий час пройшов непомітно для здоров’я, потрібно готуватися в нього заздалегідь.

«Бесарабія Інформ» радить для цього:

  • дотримуватися культури сну;
  • заздалегідь починати трохи раніше прокидатися і лягати спати;
  • змістити свої звичні процеси — робити всі фізіологічні процеси в такому ритмі, як це було раніше.

GreenPostAdblock
detector