Гороскоп на воскресенье 26 сентября 2021

Отруєння алкоголем: як допомогти потерпілому?

04.09.2021   11:40    415

Найпоширенішою причиною отруєнь різного ступеня є надмірне вживання алкогольної продукції. Дійсно, в нашій країні практично кожне свято супроводжується бурхливим застіллям не тільки з безліччю смачних страв, а й великим асортиментом напоїв.


Часом людина не розраховує сили і випиває набагато більше своєї норми, тоді отруєння алкоголем практично неминуче. Для того щоб швидко допомогти потерпілому і запобігти негативним наслідкам, необхідно знати, як надати першу допомогу.


Отруєння алкоголем: основні ознаки

Звичайно, в такому стані людина відчуває неймовірне відчуття радості, любові до всіх людей, часто він перебуває в прекрасному настрої. Першою ознакою того, що веселун ковтнув зайвого, вважається порушення координації в просторі. Підпилий може не помічати великих предметів меблів, з першого разу не пройти у двері. Алкоголь збудливо діє на нервову систему, тому після його вживання загострюється реакція на образливі слова (ми, як правило, ліземо в бій), підвищується голос. У такому стані стає скрутним виконувати розумову або фізичну роботу. Дана стадія сп’яніння вважається легкою і цілком може пройти без допомоги сторонніх людей через деякий час. Про інтоксикації організму свідчить різка зміна кольору обличчя: від яскраво-червоного до синюшно-блідому, розширюються зіниці. Постраждалого мучать приступи нудоти і блювотні позиви, через що частішає дихання, збивається ритм серця. Тоді можна говорити про те, що сталося отруєння алкоголем. Що робити в такій ситуації, потрібно знати кожній людині, щоб вчасно надати допомогу. Адже пацієнт абсолютно не може рухатися.

Это интересно:  Медики назвали шесть шагов, которые снижают риск инсульта

Алкогольне отруєння: що робити?

У даному випадку відбувається сильна інтоксикація, тому щоб полегшити стан людини, необхідно очистити організм. Не варто нехтувати послугами фахівців, найвірнішим рішенням буде виклик бригади швидкої допомоги. А під час очікування лікарів слід подбати про випівшем. Якщо він перебуває у свідомості, то покладіть його на бік і штучно викликайте блювоту. Наприклад, можна використовувати звичайну ложку, щоб притиснути мову. Постарайтеся відкрити всі двері і вікна в приміщенні, максимально насичуючи кімнату свіжим повітрям. Хворого в такому стані годувати не варто, досить напоїти його водою, дозволено випити чашку міцного чаю.

Это интересно:  Фахівці розповіли про дієту MIND, яка знижує ризик розвитку деменції

Отруєння алкоголем: не допускаємо помилок

Необхідно вчасно зупинити п’яного і не давати йому чергової порції бажаного напою. Якщо людина без свідомості, не можна залишати його на животі або спині, тому що існує ймовірність задухи (може захлинутися блювотними масами). Також не потрібно приводити його до тями за допомогою холодного душу, адже терморегуляція порушена, отже дана маніпуляція слугує серйозним стресом для організму, що може погіршити становище. Краще використовувати нашатирний спирт. З усією відповідальністю варто підходити до вибору алкогольної продукції. Найчастіше отруєння алкоголем відбувається за рахунок вживання сурогату.

Это интересно:  Названа незвичайна, але корисна каша на сніданок

StylezhinkiAdblock
detector