Онколог розповів, чи потрібно лікувати рак у похилому віці - Новости Ю

Онколог розповів, чи потрібно лікувати рак у похилому віці

25.11.2021   12:40    255

Онколог Руслан Абсалямов розповів, як вік пов’язаний із необхідністю лікувати рак.

За словами фахівця, часто люди похилого віку відмовляються від лікування онкологічного захворювання, обґрунтовуючи своє рішення тим, що у своєму віці можуть не витримати боротьбу із захворюванням. Однак, на думку експерта, така думка часто буває помилковою.Насамперед слід розуміти: вік — поняття відносне. Так, пацієнт у 80 років може мати здоров’я міцніше 60 річного. Відмова від лікування у такій ситуації, за словами лікаря, є злочином.

Він також пояснив, що сучасна медицина має в своєму розпорядженні методи визначення, наскільки небезпечним може бути лікування в кожному конкретному випадку. Причому деякі системи оцінки дозволяють провести такий аналіз не більше ніж за хвилину.

«Є валідовані, а значить об’єктивні системи оцінки геронтологічного статусу пацієнта, які дозволяють виявити „Frail older patients“ (крихких пацієнтів), яким на секунду навіть не варто відмовляти в лікуванні, а варто провести комплексну геріатричну оцінку для того, що визначити тих, кому лікування завдасть більшої шкоди, ніж користь у контексті його супутньої патології», — пояснив експерт.

У зв’язку з цим лікар резюмував, що дата народження не повинна позначатися на ухваленні рішення про лікування недуги.

zdorovia.com.ua
Adblock
detector