Онколог розповів, чи можна людям з онкологією їсти цукор - Новости Ю

Онколог розповів, чи можна людям з онкологією їсти цукор

11.10.2021   19:20    895

Людям з онкологічними захворюваннями не можна їсти цукор, адже він може привести до прискореного росту пухлини: міф чи правда? Відповідь на це запитання дав хірург-онколог Олександр Слюсаренко.


За словами лікаря, необхідні додаткові дослідження, щоб зрозуміти взаємозв’язок між цукром у раціоні та розвитком злоякісних онкологічних захворювань. Всі види клітин, включаючи ракові, залежать від цукру (глюкози) у крові як від джерела енергії. Але збільшення кількості глюкози не примушує ці клітини рости швидше. Так само позбавлення ракових клітин глюкози не призводить до сповільнення їх зростання.


Это интересно:  Названі найкращі продукти для краси волосся

Слюсаренко зауважує, що ймовірно ця помилка заснована на неправильному розумінні позитронно-емісійної томографії (ПЕТ), для якої використовується невелика кількість радіоактивного індикатора — зазвичай це форма глюкози. Всі тканини тіла людини поглинають індикатор, але тканини, які використовують більше енергії, в тому числі ракові клітини, відповідно поглинають більшу кількість індикатора. З цієї причини деякі люди прийшли до висновку, що ракові клітини «швидше ростуть на цукрі». Але це не правда, говорить хірург-онколог.

Это интересно:  Одночасний прийом цього вітаміну з іншими погіршить стан

Медик зазначає, що є деякі свідчення того, що споживання великої кількості цукру пов’язане з підвищеним ризиком розвитку деяких видів злоякісних онкологічних захворювань (наприклад, рак стравоходу). Крім цього, вживання занадто великої кількості цукру також може привести до збільшення ваги та підвищення ризику ожиріння і цукрового діабету, що своєю чергою підвищує ризик розвитку злоякісних онкологічних захворювань.

Это интересно:  Названі найкорисніші горіхи

GreenPostAdblock
detector