Нутриціолог розповіла, як вилікувати застуду без медикаментів - Новости Ю

Нутриціолог розповіла, як вилікувати застуду без медикаментів

18.10.2021   18:20    783

Лікар-нутриціолог Людмила Герасимчук розповідає про те, як вилікувати застуду фактично без медикаментів.

Насамперед лікар радить заварити 4 трави.


  • Липовий чай: дорослим приймати по 100 мл 3 рази на день, дітям 50-70 мл 3 рази на день залежно від віку. Сушені квітки липи є практично в кожній аптеці.
  • Чай із малинового варення або гілочок малини: дорослим приймати по 100 мл 3 рази на день, дітям 50-70 мл 3 рази на день залежно від віку.
  • Чай із насіння кмину (зіри): насіння розмолоти в кавомолці, 1 столову ложку насіння залити 1 склянкою окропу, настояти 15 хвилин. Дорослим приймати по 100 мл 3 рази на день, дітям 30-50-70 мл 3 рази на день залежно від віку. Також із настою цього насіння, охолодженого до кімнатної температури, можна робити примочки на лоб і зап’ястя. Однак слід пам’ятати, що насіння кмину протипоказане вагітним.
  • Чай із насіння коріандру: насіння розмолоти в кавомолці, 1 столову ложку насіння залити 1 склянкою окропу, настояти 15 хвилин, процідити, додати 1 ч л білого цукру. Дорослим приймати по 100 мл 3 рази на день, дітям 30-50-70 мл 3 рази на день залежно від віку.

Людмила Герасимчук нагадує, що все це насіння є скрізь, де продаються спеції.


«Не полінуйтеся купити ці прості, дешеві засоби, щоб вони були завжди у вас напохваті», — закликає нутриціолог.

Лікар також радить щогодини полоскати горло. Для промивання і/або закапування носа, полоскання горла вона рекомендує використовувати простий розчин морської солі (1/2 год л морської солі на 1 склянку води) або аптечний трав’яний збір Елекасол.

Прі болях у горлі і закладеності носа Людмила Герасимчук пропонує щогодини розсмоктувати медову пасту:

  • мед + куркума (пропорція 1:1) — дітям і
  • мед + куркума + порошок сухого імбиру (пропорція 2:1:1) — дорослим.

Дорослим по 1/2-1 чайної ложки, дітям по 1/8-1/6 чайної ложки залежно від віку.

Однак нутриціолог нагадує, що з лікувальною метою потрібно використовувати тільки старий мед (вік якого рік і більше), тому що свіжий мед не має лікувальних властивостей і може навіть нашкодити здоров’ю. Також мед не можна нагрівати, тобто не слід запивати мед гарячим чаєм чи додавати в гарячий чай або в гаряче молоко.

«Для лікувальних рецептів у гаряче домашнє молоко найкраще додавати 1 ч л білого цукру, який підсилює цілющі властивості молока», — наголошує Людмила Герасимчук.

Окрім того, лікар радить вигріватись і використовуємо тепле пиття — пити або теплу воду, або один із вищеперелічених чотирьох настоїв, у теплому або приємно гарячому вигляді.

«Це не означає пити літрами! П’ємо тільки тоді, коли є спрага!» — підкреслює нутриціолог.

Вона запевняє, що при надлишку рідини одужання затягується до двох тижнів.

На додачу нутриціолог нагадує про обов’язкове виключення з харчування всіх слизоутворюючих продуктів (особливо борошняні, кисло-молочні, вівсянку, банани, картоплю), а також, якщо є температура, то і всіх м’ясних продуктв і м’ясних бульйонів (вони провокують підйом температури).

GreenPost
Adblock
detector