Нуланд назвала умови приєднання США до «нормандського» формату задля миру на Донбасі (Відео)

25.06.2021   11:50    732


7days-ua.com

США можуть приєднатися до “нормандського” формату після консультацій з українською стороною і якщо побачать намір Путіна вивести російські війська з Донбасу.Про такі передумови участі Сполучених штатів у переговорах для врегулювання ситуації на Донбасі заступник Держсекретаря США Вікторія Нуланд заявила в інтерв’ю “Радіо Свобода“.

“Ми почнемо серйозні консультації з нашими українськими партнерами щодо того, як вони бачать Мінські угоди і як вони будуть рухатися до їх реалізації. І тоді ми подивимось, чи є потенційні підстави для нас бути залученими”, – заявила Нуланд.

Это интересно:  У столиці на території лікарні пролунав потужний вибух, - ЗМІ (фото)

Заступниця Держсекретаря США за підсумками саміту Президентів США і РФ у Женеві 16 червня наголосила, що сумніви у Сполучених штатів викликає насамперед позиція Володимира Путіна.

«Мінські угоди є єдиним письмовим документом, який ми маємо, в якому президент Путін запевнив, що вийде з Донбасу. Питання тепер у тому, чи президент Путін, який зараз на саміті в Женеві просив США знову долучитись до спроб реалізації Мінських угод, чи він справді серйозно налаштований піти геть з Донбасу?.. Можливо, це просто захисний щит для нинішнього конфлікту в очах Москви? Ми цього ще не знаємо, але ми готові протестувати це», — наголосила представниця Держдепартаменту США.

Это интересно:  У Миколаївській області загорівся потяг "Київ-Херсон" (фото)

Вікторія Нуланд підкреслила, що США готові робити все від них залежне, щоб допомогти Україні відновити територіальну цілісність.

«Якщо ми справді відчуємо, що є підстави побачити реалізацію Мінських угод у безпечний і прийнятний для України спосіб – у спосіб, який відновить її суверенітет та територіальну цілісність на Донбасі взамін якогось типу політичної автономії для Донбасу і це призведе до виведення військ Росії та підтримуваних нею маріонеток – ми були б готові працювати над цим. Але ми не певні, що є серйозні підстави працювати над цим. Отже, ми протестуємо це в наступні тижні. Але почнемо це з дуже інтенсивних переговорів з Україною щодо того, як їй бачаться ці питання», — заявила Нуланд.

Это интересно:  Детективи НАБУ показали, як гналися за авто Служби безпеки із Чаусом

Більше – у повній версії інтерв’ю заступниці Держсекретаря США Вікторії Нуланд у відео «Радіо Свобода»

Adblock
detector