Гороскоп Павла Глобы на 16 сентября 2021: все знаки зодиака

«Нормандський формат помре своєю смертю», — український дипломат пояснив причину (Відео)

03.08.2021   08:09    448


7days-ua.com

Олег Шамшур. Фото – MediaPort

Прогресу задля досягнення миру на Донбасі у “Нормандському” форматі і Мінському процесі немає через позицію Росії. Якщо РФ свою позицію не змінить, то ці переговорні процеси врешті вичерпають себе остаточно.Таку думку дипломат, експосол України в Франції Олег Шамшур висловив в ефірі телеканалу “Україна-24″.

Посол України у Франції у 2010-2020 роках Олег Шамшур зазначив: ще у 2019 році в Парижі під час зустрічі глав країн-членів «нормандської» четвірки Путін дав зрозуміти, що домовлятися з РФ про мир на Донбасі марно.

Это интересно:  «Окремі під***си торгують партією»: Кива звинуватив Бойка в продажі франшизи ОПЗЖ

«Я мав можливість переконатися, спостерігаючи зсередини за переговорами в Парижі, що «Нормандський» формат, Мінський процес вичерпали свій потенціал, і, можна сказати, вперлися лобом в стіну. Саме через те, що в Парижі Путін однозначно сказав: Росія не готова йти на якісь конструктивні кроки в реалізації рішення тих питань, без яких врегулювання на Донбасі для України небезпечно», — сказав дипломат.

Шамшур підкреслив, що всі домовленості «Нормандської» зустрічі 2019 року про врегулювання ситуації на Донбасі досі не виконані саме через позицію Росії.

Это интересно:  На Черкащині згоріла вантажівка з товаром: з'явилося відео пожежі

«Час після паризького саміту показав, що навіть ті питання, де нібито про щось домовилися (наприклад, про припинення вогню, обмін полоненими), не вирішуються. І не вирішуються саме через позицію Росії, яка, як завжди, намагається «грати на гармошці»: то зменшуючи тиск, коли їй потрібно, то підвищуючи, але завжди намагаючись утримати стратегічну ініціативу. І, на жаль, їй це вдається», — сказав український дипломат.

Шамшур вважає, що жодна з країн «Нормандської» четвірки з цього формату переговорів виходити не буде. Але він як безрезультатний може припинити існування сам собою.

Это интересно:  В Николаеве во время ремонтных работ дорожники закатали в асфальт ливневки (видео)

«Я не думаю, що хтось вийде першим, але не виключаю, що цей формат може «померти» своєю смертю», — сказав Олег Шамшур.

Більше – у прямій мові екс-посла України у Франції Олега Шамшура у відео телеканалу «Україна-24«.

Adblock
detector