Зйомка дорожньо-транспортних пригод давно стала звичним явищем, особливо в епоху соціальних мереж. Однак у деяких країнах фіксування аварій на камеру заборонено законом, а за порушення можуть настати серйозні штрафи або навіть кримінальна відповідальність.

Де заборонено знімати ДТП

  • Нідерланди

У цій країні заборонено знімати місце аварії без дозволу поліції. Якщо очевидець порушить це правило, йому загрожує штраф у розмірі 230 євро (приблизно 10 000 гривень).

  • Німеччина
Останні новини:  Genesis готує розкішний позашляховик X Gran Equator: конкурент G-Class та Defender

У Німеччині заборона на зйомку ДТП ще більш сувора. Фіксація події без офіційного дозволу вважається втручанням у приватне життя і порушенням конфіденційності постраждалих. На водіїв і пішоходів, які вирішили зняти аварію, чекає штраф у розмірі 1000 євро (близько 43 500 гривень) або навіть позбавлення волі на строк до двох років.

Останні новини:  В Україні знайшовся покупець на автомобіль за 3 000 000 доларів

Чому такі обмеження?

Основна причина заборони – захист приватного життя постраждалих і дотримання норм етики. У Європі зйомка поранених людей або загиблих може розцінюватися як неповага до їхньої гідності та втручання в особистий простір. У Німеччині навіть зберігання подібних відеозаписів на телефоні може спричинити покарання, незалежно від того, чи були вони опубліковані в інтернеті.

Як бути в Україні?

Останні новини:  Honda презентує GT — електричний фастбек із шістьма дисплеями

В Україні подібних заборон немає, але варто пам’ятати про етику та закони про захист персональних даних. Заборонено викладати кадри, на яких можна впізнати постраждалих без їхньої згоди. Також не варто заважати роботі поліції та екстрених служб на місці аварії.