Незвичайне відчуття в ногах може бути ознакою дефіциту вітаміну D - Новости Ю

Незвичайне відчуття в ногах може бути ознакою дефіциту вітаміну D

27.10.2021   22:40    1092

Вітамін D — це жиророзчинне з’єднання, що утворюється в організмі під дією сонячного світла. Дослідження показали, що недостатня його кількість може послабити імунний захист. Зокрема, в ході одного огляду було встановлено, що дефіцит вітаміну D пов’язаний з підвищеним ризиком смертності від усіх причин і інфекцій в цілому. Виявити цей стан можна за кількома ознаками. Наприклад, при небезпечно низькому рівні вітаміну виникає незвичайне відчуття в кінцівкахДефіцит речовини може викликати поколювання в руках і ногах, відомі як парестезія. Цей стан також характеризується незвичайними відчуттями печіння, які з’являються в ступнях, кистях або гомілках. У деяких випадках виникають болі і втрата чутливості.

«Нестача вітаміну D може призвести до деформації кісток і болю, викликаної остеомаляцією. Це пов’язано з тим, що вітамін D допомагає організму засвоювати потрібну кількість фосфату і кальцію, які важливі для здоров’я кісткової тканини «, — розповіли медики.

За словами лікарів, найбільше до ризику дефіциту вітаміну D піддаються люди зі смаглявою шкірою, хворобами нирок і ожирінням, старші люди, а також ті, хто проводить багато часу в приміщенні. Заповнити недолік речовини можна за допомогою добавок, а також, включивши в раціон яйця, рибу і гриби. Для максимального засвоєння вітаміну приймати його слід під час їжі з жирними продуктами або молочними напоями.

zdorovia.com.ua
Adblock
detector