Гороскоп на 25 сентября 2021 по картам Таро: все знаки зодиака

Нестача вітаміну В12 може призвести до деменції та інсульту

10.09.2021   19:20    875

Вітамін B12 необхідний організму для виробництва червоних кров’яних тілець, синтезу ДНК і нормальної роботи нервової системи. Його дефіцит здатний завдати серйозної шкоди здоров’ю людини. При цьому нестача вітаміну може довгий час ніяк не проявлятися.


Одними з перших ознак дефіциту є оніміння і поколювання в кінцівках. А в більш важких випадках можлива навіть втрата пам’яті. Деякі дослідження показують, що низький рівень вітаміну В12 може бути пов’язаний із захворюваннями мозку у людей похилого віку, включаючи підвищений ризик деменції та ішемічного інсульту.

Это интересно:  Названі 5 найбільш поширених джерел йоду

Нестача вітаміну В12 може призвести до деменції та інсульту

У роботі, опублікованій в журналі Cureus, йдеться про те, що дефіцит цієї речовини може викликати когнітивні порушення, в тому числі проблеми з пізнанням і пам’яттю. Маркерами нестачі вітаміну B12 є підвищені рівні метилмалонової кислоти і сироваткового гомоцистеїну. При цьому підвищений рівень гомоцистеїну також часто пов’язаний з однією з найпоширеніших форм деменції – хворобою Альцгеймера. Проте вчені припускають, що добавки або ін’єкції вітаміну B12 можуть поліпшити когнітивні функції людини.


Это интересно:  Як захистити шкіру за допомогою гарбуза

Згідно з дослідженням, результати якого можна знайти в журналі Neural Regeneration Research, вітаміни групи B відіграють важливу роль в регуляції проліферації клітин і стійкості до стресу. А дефіцит вітаміну B12 є фактором ризику ішемічного інсульту і можливого летального результату. Ця хвороба проявляється порушенням мозкового кровообігу з пошкодженням тканини мозку. Вона є однією з поширених причин смертності людей.

Як боротися з дефіцитом вітаміну B12?

За даними міністерства охорони здоров’я Канади, дорослим потрібно отримувати в день 2,4 мікрограма вітаміну В12. В основному речовина потрапляє в організм людини разом з їжею. Тому рекомендується їсти більше м’яса, риби, яєць, молочних продуктів і зернових круп. Щоб дізнатися про брак вітаміну, потрібно здати кров на аналіз. Якщо недуга підтвердиться, лікуючий лікар може призначити добавки B12.

Якщо довго не лікувати дефіцит вітаміну, це може істотно відбитися на організмі людини.

Это интересно:  Для молодості шкіри та зміцнення імунітету: фахівці розповіли про користь лужних ванн

lhealth.infoAdblock
detector