Нерівність в розподілі вакцин вийде багатим державам боком - Новости Ю

Нерівність в розподілі вакцин вийде багатим державам боком

24.10.2021   08:00    496

Жадібність деяких багатих країн, які скуповують набагато більше вакцин, ніж їм потрібно, призведе до продовження пандемії.

Близько року тому багаті країни виділили десятки мільярдів доларів для того, щоб закупити якомога більше вакцин. Деякі держави набували цих щеплень на два-три рази більше, ніж їм було потрібно для вакцинації всього населення. Закупівля вакцин для запасу призвела до того, що зараз на ринку відчувається гостра нестача цих захисних препаратів. А значить, в країнах бідних незначна кількість населення отримала щеплення.Генсек ООН Антоніу Гутерріш наголосив, що подібна нерівність в розподілі вакцин вийде багатим державам боком. Даремно вони сподіваються на те, що якщо прищеплять всіх своїх громадян, то тим самим покінчать з пандемією. У бідних країнах вірус поширюється безконтрольно, він мутує, а ці мутації зламують одержуваний з вакцинами захист, що вже показала історія Дельта-штаму.

У зв’язку з цим жадібність абсолютно нелогічна. Людство повинне в адекватно розподіляти серед всіх людей ці препарати саме для того, щоб вірус перестав мутувати. Адже ще одна мутація може покінчити з тим захистом, яку людство отримує від усіх нині вакцин, і вони просто не приноситимуть

zdorovia.com.ua
Adblock
detector