Неприэмні відчуття в руках вкажуть на дефіцит вітаміну B12 - Новости Ю

Неприэмні відчуття в руках вкажуть на дефіцит вітаміну B12

09.10.2021   07:20    323

Мієлін — це жирна речовина, яка повинна забезпечувати захист та ізоляцію нервів в організмі. Однак, якщо цього бар’єру немає, виникає неприємне відчуття. Оскільки в синтезі мієліну бере участь вітамін B12, не дивно, що його дефіцит стає причиною пошкодження нервів.


Цей стан може проявлятися поколюванням в руках, відомим як парестезія. Зазвичай симптом збігається з розвитком анемії. Як пояснили фахівці з NHS, коли організму не вистачає вітаміну B12, в першу чергу страждають червоні кров’яні тільця, які збільшуються в розмірах і набувають овальну форму. Така деформація впливає на кількість гемоглобіну, який може нести кожен еритроцит. Якщо це відбувається, з’являються характерні ознаки анемії, в числі яких:


Это интересно:  Фахівці назвали продукти, які захистять від хвороб восени

— сильна втома;
— недолік енергії;
— поколювання в кінцівках;
— хворобливий і червоний язик;
— виразки в роті.

Якщо відчуття поколювання в руках викликано дефіцитом вітаміну B12, підтвердженим аналізом крові, це означає, що нервова система вже постраждала. Ускладнення стану можуть включати проблеми із зором, мовою і рухом, а також втрату пам’яті, розповіли лікарі. Такі проблеми найчастіше незворотні, тому важливо не випустити з уваги симптоми розвитку хвороби.

Это интересно:  Медики назвали четыре ранних признака опасной для жизни инфекции

zdorovia.com.uaAdblock
detector