Немає імунітету: діти у всьому світі масово заражаються маловідомим респіраторним вірусом - Новости Ю

Немає імунітету: діти у всьому світі масово заражаються маловідомим респіраторним вірусом

19.09.2021   22:23    538

У США, Швейцарії, Японії та Великобританії лікарі зафіксували випадки масового зараження маловідомим респіраторно-синцитіальним вірусом (RSV) серед дітей, пише ВВС News.


Источник: nnovosti.info

Як розповів глава відділення дитячих інфекційних захворювань в одній з лікарень Нью-Йорка в США Рабіа Ага, випадки зараження немовлят і дітей новим вірусом відбулися ще в квітні, через що відділення інтенсивної терапії відразу ж виявилися переповненими.


Раніше лікарі вважали RSV сезонним вірусом, який з’являвся взимку, але в останні кілька місяців в Північній півкулі спостерігається несподіване зростання кількості хворих.

На думку вчених, пандемія коронавіруса вплинула на поширення RSV і через карантинні заходи діти не виробили імунітет проти вірусу. Сплеск захворюваності стався після того, як коронавірусні заходи були ослаблені.

Сам по собі RSV не є приводом для занепокоєння. За даними Центрів США з контролю й профілактики захворювань, ним хворіють майже всі діти до двох років. Більшість переносять його як застуду з нежитем та кашлем і одужують вдома. Але у деяких немовлят та дітей молодшого віку вірус може викликати бронхіоліт та запалення легенів. Їм важко дихати та їсти.

Это интересно:  Музеи Вены в ответ на цензуру в Instagram и Facebook перешли на OnlyFans. ВИДЕО

Близько 1-2% дітей з RSV у віці до 6 місяців потребують госпіталізації й додаткового кисню. Деяким може знадобитися зонд для годування. З такою підтримкою більшість з них одужують протягом кількох днів.

До пандемії коронавірусу лікарні регулярно готувалися до спалахів RSV напередодні зими. Пацієнтам з групи найвищого ризику, як-то недоношеним дітям та тим, що мають проблеми з легенями та серцем, призначають палівізумаб, дозу антитіл, що допомагає боротися з вірусом. Щеплення необхідно робити щомісяця протягом спалаху RSV.

Это интересно:  На російський острів Сахалін обрушився потужний циклон, є жертви (відео)

Інші особливості нового «вірусного ландшафту» досі залишаються незрозумілими, наприклад, чому після ослаблення протиковідніх заходів, різко активізувався не грип, а саме RSV. Крім того, картина позасезонних сплесків RSV в кожній країні своя. Так, в США сплеск був незвичайно сильним і зачепив маленьких дітей, більшість яких потрапили в реанімацію. А в Австралії хвороба торкнулася старшої вікової групи. Швейцарські літні спалахи були важчими, ніж звичайні зимові.

Это интересно:  Плакат с цитатой Путина в Николаеве сорвал и уничтожил участник АТО (видео)

За словами Софії Варадкар з лондонської дитячої лікарні Great Ormond Street Hospital, для малюків RSV може стати значно більш серйозною проблемою, ніж Covid-19.

«Covid не особливо зачепив дітей. А ось RSV — потенційно важчий перебіг хвороби, жертвами якої можуть стати немовлята», — каже вона.

Після відкриття шкіл віруси, зокрема RSV, отримають зелене світло. Але ключову роль в захисті дітей відіграє поведінка дорослих. У Швейцарії дитячі сади і ігрові групи працювали всю попередню зиму, а маленькі діти не носили масок. Однак, майже жодна дитина не підчепила вірусну інфекцію на кшталт RSV і грипу.


Adblock
detector