Небезпечний стан на пальцях рук та ніг вкаже на високий холестерин - Новости Ю

Небезпечний стан на пальцях рук та ніг вкаже на високий холестерин

27.11.2021   11:20    1070

Холестерин – це органічна речовина, яка входить до складу клітинної стінки. Він необхідний для нормальної роботи організму. Однак, якщо в крові накопичується занадто багато «поганого» холестерину (ліпопротеїнів низької щільності, ЛПНЩ), можуть утворитися тромби, здатні погіршувати кровотік у кінцівках.

Хоча цей стан зазвичай немає симптомів, існують певні ознаки, про які слід знати. Як пояснив лікар загальної практики доктор медичних наук Рахул Агравал (Rahul Agrawal), насамперед на високий холестерин може вказати болючість пальців рук і ніг. Він пояснив, що це є прямим результатом закупорки кровоносних судин через скупчення ЛПНГ.Ще одним можливим симптомом є часте поколювання в пальцях ніг та рук. «Перебої в припливі крові до певних частин тіла викликають відчуття поколювання в руках і ногах. Ці перебої, у свою чергу, виникають через густу кров, яка стає такою через високий рівень холестерину, внаслідок чого кровопостачання нервів погіршується», — пояснив він.

Національна служба охорони здоров’я Великобританії (NHS) наполегливо рекомендує дотримуватися здорової дієти та регулярно займатися спортом, щоб знизити рівень холестерину в організмі. Лікарі рекомендують приділяти фізичну активність не менше 150 хвилин на тиждень. Це можуть бути елементарні навантаження на кшталт швидкої ходьби чи плавання.

Adblock
detector