Названо нові когнітивні проблеми, які зʼявляються після одужання на Covid-19 - Новости Ю

Названо нові когнітивні проблеми, які зʼявляються після одужання на Covid-19

27.10.2021   07:05    1430


7days-ua.com

Фото ілюстративне

Науковці з’ясували, що у багатьох людей після захворювання на коронавірус  залишаються когнітивні проблеми, які можуть залишатися більш як пів року.Про це йдеться в дослідженні медичної школи Ікан у Нью-Йорку, яке оприлюднив журнал JAMA Networkпише Громадське.

Учені проаналізували дані щодо 740 повнолітніх людей, які хворіли на коронавірус з квітня 2020 року по травень 2021 року та не мали в анамнезі деменції.Середній час з моменту отримання позитивного COVID-тесту в проаналізованих учасників становив 7,6 місяця, а середній вік — 49 років.
Щоб перевірити учасників на можливі когнітивні порушення, вчені використовували низку психологічних тестів. Зрештою у 18% учасників виявили проблеми зі швидкістю оброблення інформації, у 15% — з мовленням, а у 24% — з пам’яттю.Як розповіла авторка аналізу Жаклін Беккер, це дослідження виявило відносно високу частоту когнітивних порушень через декілька місяців після зараження коронавірусом.Вона зазначила, що серед госпіталізованих пацієнтів переважали порушення виконання запланованих завдань, швидкості обробки інформації, мовлення та пам’яті.


Adblock
detector