Названі звички, здатні зберегти здоров’я в літньому віці

21.07.2021   23:40    168

Вважається, що погане здоров’я є неминучим наслідком старіння. Однак похилий вік не завжди супроводжують захворювання. Є кілька способів, як старіти, залишаючись при цьому здоровою

За словами автора стартапу Humanity, пов’язаного з науковими дослідженнями про методи боротьби з «хворобами старості», Пітера Уорда, уникнути хронологічного старіння не можна. Однак поліпшити якість життя в літньому віці цілком можливо.Рух

Для цього необхідно, по-перше, багато рухатися. Вправи корисні не тільки для тіла, але і для розуму, заявив Уорд з посиланням на дослідження з наукового журналу Metabolism. Він підкреслив, що за рахунок активності серце краще качає кров. Особливо для цих цілей підходять інтервальні високоінтенсивні тренування або аеробні вправи: їзда на велосипеді, ходьба.

Это интересно:  Медики назвали предупреждающие признаки передозировки витамином B12

Їжа

По-друге, впевнений автор стартапу Humanity, потрібно правильно харчуватися, а в раціон додавати так звані «суперфуди». Такі продукти допомагають принести користь організму і відстрочити біологічне старіння. До максимально корисних відносяться м’ясо і овочі різних кольорів.

Несподівану користь також виявили в ферментованій їжі. Про це повідомляється в опублікованій в науковому журналі Elsevier статті, згідно з якою такі продукти мають протизапальні, антидіабетичні, антиканцерогенні і антиалергенні властивості, а також можуть допомогти захистити від вікових захворювань.

Спілкування

Люди — соціальні істоти, тому спілкування важливо для підтримки, в першу чергу, психологічного здоров’я. «Не тільки романтичні, але і інші типи відносин дають нам мету, можливість обмінятися з кимось своєю думкою, що позитивно позначається на старінні», — заявив Уорд.

Это интересно:  Дослідження показали, що сміх зміцнює імунітет і сприяє виробленню антитіл

Згідно з дослідженням, опублікованим в журналі Harvard Health, успішні відносини з сім’єю, партнерами і друзями здатні безпосередньо вплинути на здоров’я і тривалість життя. Особливо цю важливість людство оцінило після недавніх локдаунів, пов’язаних з пандемією COVID-19.

Відпочинок

Найгірше, що можна зробити для свого здоров’я, це не дати організму необхідний йому відпочинок. Без потрібного відновлення можна підвищити рівень втоми і спровокувати ряд травм. Експерт послався на одне з досліджень, в якому говорилося, що «якісний сон може поліпшити роботу імунної системи, посприяти відновленню клітин, тканин і органів».

Это интересно:  Лікар назвав вітаміни, які необхідно вживати при певних захворюваннях

zdorovia.com.ua

Adblock
detector