Гороскоп на 18 сентября: подумайте о важных вещах

Названі причини виникнення і симптоми ниркової кольки

28.08.2021   21:40    419

Ниркова колька — це больовий синдром, досить поширений при різних хворобах нирок. Він виражається, як вже зрозуміло з назви, в гострій схваткообразной ріжучої болі, яка локалізується в поперековій області, як правило, з одного боку. Хворий з нирковою колькою дуже неспокійний, він не знаходить собі положення, в якому настав би полегшення, і відчуває прискорену потреба помочитися. У деяких випадках може настати навіть больовий шок.


Ниркова колька. Причини появи болю


Біль, що виникає при кольці, з’являється через порушеного відтоку сечі. Таке може статися, якщо в нирці є камені або розвивається пухлина, яка передавлює протоки. Такі захворювання, як сечокам’яна хвороба (це найбільш поширена причина), туберкульоз нирок, пієлонефрит, запалення приниркової клітковини (паранефрит), гінекологічні захворювання та інші патологічні стани також можуть проявитися ниркової колькою.

Это интересно:  Як ефективно позбутися від лупи в домашніх умовах

Ниркова колька. Симптоми

Крім сильної поперекового болю, при цьому синдромі може з’явитися часте сечовипускання, іноді з наявністю крові, різка слабкість, сухість у роті, нудота, підвищення температури та артеріального тиску. За будь-яких фізичних навантаженнях біль посилюється. У чоловіків вона, як правило, поширюється і на область мошонки, статевого члена і сечового міхура, а у жінок — на стегна і піхву. У дітей же біль зазвичай відзначається в районі пупка і супроводжується частими позивами на блювоту і невеликим підвищенням температури. Дитина при цьому плаксивий і неспокійний.

Ниркова колька, викликана каменем

Это интересно:  Експерти назвали кілька повсякденних звичок, які можуть посилювати піт і неприємний запах

Напад болю в такому випадку з’являється раптово, частіше при фізичній напрузі або відразу після нього, після рясного прийому рідини або під час тряскою їзди. Болі поширюються не тільки на поперек, а й на підребер’ї, а також відповідну половину живота. Тривати такий напад може кілька годин і закінчується зазвичай мимовільним відходженням каменя. Якщо ж цього не сталося, то приступ коліки може повторитися.

Ниркова колька. Що робити

Хворому при перших же проявах коліки потрібно викликати лікаря і дотримуватися постільного режиму. Так як при несвоєчасному наданні допомоги може розвинутися гострий обструктивний пієлонефрит, що призводить і до летального результату. До приїзду допомоги можна для полегшення болю посидіти в теплій ванні або покласти на поперек грілку. Госпіталізація необхідна:
  • якщо ниркова колька не пройшла після прийому ліків;
  • у хворого спостерігається блювота, сильний жар, порушення сечовипускання;
  • колька з’явилася в двох пачках одночасно або у хворого з однією ниркою.
Это интересно:  Чому не можна їсти сирі овочі на вечерю

Ниркова колька. Лікування

Для того щоб з’ясувати, чому виникла колька, необхідно провести урографию (рентгенологічне дослідження нирок за допомогою введення контрастної речовини). А для зняття больового синдрому застосовують спазмолітичні і обезболивающе кошти. Потрібно мати на увазі, що найголовніше в лікуванні коліки — це тепло. Коли болі будуть зупинені, необхідно дотримуватися дієти і ні в якому разі не затримувати сечовипускання. Будьте здорові!

Stylezhinki

Adblock
detector