Гороскоп на 25 сентября 2021 по картам Таро: все знаки зодиака

Названі плюси та протипоказання загартовування організму

03.09.2021   08:20    426

Загартовування організму можна охарактеризувати як комплекс спеціальних процедур, спрямованих на вироблення імунітету до негативних впливів зовнішнього середовища, поліпшення терморегуляції та зміцнення духу. Загартовуючись, людина тренує імунну систему і тим самим готує її до можливих інфекційних або вірусним атакам.


Загартовування організму: плюси


При загартовуванні поліпшується не тільки фізичне, а й емоційне здоров’я. Людина стає більш врівноваженим, спокійним, стриманим. Процедури бадьорять, підвищують витривалість, працездатність. Вам не страшні будуть різкі перепади температури, швидка зміна погоди. Загартування допомагає справлятися зі стресами, підвищує самооцінку. Види загартовування організму можуть застосовуватися різні, проте тренування слід проводити щодня, а якщо і робити перерви, то зовсім незначні, інакше бажаного ефекту домогтися не вийде. Сприятливого результату досягти можна лише при планомірних і регулярних процедурах, тому що організм, лише постійно тренуючись, навчиться, опинившись в екстремальній ситуації, справлятися з нею.

Это интересно:  Дієтолог назвала осінні продукти для поліпшення імунітету і самопочуття

Загартовування організму: протипоказання

Починати загартовуватися можна тільки в тому випадку, якщо ви абсолютно здорові. Якщо у вас є застуда (спостерігається підвищення температури, нежить, кашель), загартовування варто відкласти до одужання, інакше можна посилити хвороба. При наявності туберкульозу, астми, запалення легенів, бронхіту, атеросклерозу не можна проводити обливання холодною водою, зате можна відвідувати лазні і сауни, приймати сонячні ванни в помірних кількостях і дихати свіжим повітрям — адже це теж процедури загартовування.

Способи загартовування організму

Это интересно:  Фахівці розповіли про користь шкірки гранатів

Основні засоби для загартовування — вода, сонячні промені, повітря. Вибір конкретного способу залежить, насамперед, від стану здоров’я, а також від кліматичних умов і географічних особливостей. Якщо вищеперелічених захворювань у вас немає, можете сміливо обливатися холодною водою і купатися в ополонці. Загартовування організму краще починати поступово: для початку достатньо буде облити себе відром холодної води або прийняти освіжаючий душ. Температура повинна бути такою, щоб після проведення процедури ви відчували бадьорість і свіжість, а не тряслися від холоду. У міру того, як організм буде звикати до застосовуваної температурі води, її слід поступово знижувати. Як визначити, що тіло звикло? Просто процедури перестануть бадьорити вас. Це сигнал про те, що слід знизити градус. Загартовування організму відбувається в тому випадку, якщо після купання або обливання ви відчуваєте, що по тілу розливається тепло. Але це не означає, що у вас повинно відбутися значне підвищення температури — це якраз сигнал про те, що процедури слід припинити. Обливання водою можна і навіть потрібно поєднувати з сонячними ваннами. За рахунок контрасту температур можна досягти найбільшого позитивного ефекту. Також рекомендується загартовування організму доповнювати виконанням фізичних вправ.

StylezhinkiAdblock
detector