Названі ознаки патології відрижки, що вимагають звернення до лікаря - Новости Ю

Названі ознаки патології відрижки, що вимагають звернення до лікаря

29.11.2021   19:00    701

Епізодична відрижка не є приводом для занепокоєння, але якщо вона трапляється занадто часто, іноді це може свідчити про наявність хвороби.

Повітря потрапляє у травний тракт під час їжі чи розмов. Гази накопичуються в шлунку при вживанні газованих напоїв або утворюються у процесі травлення. Надлишки повітряних та газоподібних мас наше тіло повертає двома шляхами – за допомогою метеоризму чи відрижки.


Наскільки часта відрижка вважається нормою? На її частоту впливає кількість споживаних газованих напоїв та окремих продуктів, а також те, наскільки щільно закритий стик між шлунком та стравоходом. Деякі люди відригують кілька разів на день, в той час як інші роблять це лише раз на кілька місяців.


Таким чином, здебільшого відрижка є нешкідливим явищем, але іноді буває і патологічною.

Ось ознаки патології цього явища, що вимагають звернення до лікаря.

Потерпілим доводиться відригувати кілька разів на тиждень або навіть щодня протягом тривалого часу, що може спричинити стрес.

При відрижці також з’являється кислий присмак у роті, також постійно відчувається здуття живота або виникають проблеми зі шлунком.

Виникає аномально неприємний запах, іноді із виділенням до рота з тракту травних мас.

Що викликає часту відрижку? Деякі фактори збільшують скупчення повітря та газів. Часта відрижка разом із печією може бути ознакою (гастроезофагеальної) рефлюксної хвороби, при якій вміст шлунка проникає в стравохід. Частий рефлюкс потрібно обов’язково лікувати, інакше слизові оболонки стравоходу можуть бути пошкоджені.

zdorovia.com.ua

Adblock
detector