Названі ознаки дефіциту вітаміну D, на які слід звернути увагу - Новости Ю

Названі ознаки дефіциту вітаміну D, на які слід звернути увагу

20.11.2021   14:40    356

Вітамін D виробляється в організмі під впливом прямих сонячних променів. Однак в період з жовтня по березень багато людей відчувають його дефіцит. Вітамін необхідний для підтримки здоров’я кісток, зубів і м’язів. Його недолік може привести до серйозних наслідків, тому важливо якомога раніше виявити цей стан.


Лікарі радять звернути увагу на певні симптоми дефіциту вітаміну D взимку.


Як повідомляє Patient UK, найбільш достовірний спосіб визначити недолік “сонячного вітаміну”, – здати аналіз. Проте більшість пацієнтів скаржаться на пару незвичайних ознак, які можуть вказати на небезпечно низький рівень речовини.

Слабкість

Деякі люди з дефіцитом вітаміну відзначають загальну втому, неясні болі, а також скаржаться на загальне погане самопочуття. Всі ці симптоми посилюються, якщо в організмі рівні вітаміну D критично низькі. “М’язова слабкість може викликати труднощі при підйомі по сходах або вставанні з підлоги або низького стільця. У деяких випадках починає змінюватися хода людини”, – пояснили лікарі.

Біль в кістках

При дефіциті вітаміну D також починають хворіти кістки. Причому найчастіше біль найбільш помітна в ребрах і гомілки. “Біль також з’являється в нижній частині спини, стегнах, тазу і ступнях”, – додали фахівці.

За даними Harvard Health, в даний час норма споживання вітаміну D була збільшена. Зокрема, для людей у віці до 70 років вона становить 600 МО на добу, а для людей старше 70 років – 800 МО.

ukrhealth
Adblock
detector