Гороскоп на 18 сентября: подумайте о важных вещах

Названі ознаки анальної тріщини

29.08.2021   06:00    337

Дане захворювання являє собою пошкодження слизового шару термінального відрізка прямої кишки в області заднепроходного сфінктера. Цей патологічний процес може протікати як гостро, так і хронічно.


Чому формується анальна тріщина?

Тріщина розвивається зазвичай при проходженні надмірно твердих калових мас по прямій кишці. Пошкодження найчастіше виникає на передній або ж задньої її стінки. Кровотеча із заднього проходу надалі відбувається саме в цій області. Що стосується бічних поверхонь термінального відрізка прямої кишки, то на них анальна тріщина практично ніколи не виникає, оскільки під час проходження калу вони не піддаються такому значному тиску, як задня і передня. У структурі захворюваності анальної тріщиною представниці прекрасної половини людства складають приблизно 90%. Такий стан справ варто пов’язувати як з особливостями анатомічної будови жіночого організму, так і з факторами їх статевої поведінки. Справа в тому, що тріщина може виникати також під час анального сексу і навіть медичних маніпуляцій в задньому проході, яким жінки піддаються куди частіше, ніж чоловіки.

Як виявляється анальна тріщина?

Двома найбільш поширеними симптомами цього захворювання є біль під час дефекації, а також кровотеча з заднього проходу. При цьому біль гостра, а кров можна побачити як на калі, так і на туалетному папері. Крім цього у пацієнтів з анальної тріщиною в області поразки найчастіше виникає свербіж і печіння. Спочатку дане захворювання має гострий характер. У тому випадку якщо не докладати ніяких зусиль до ліквідації патологічного процесу, то він з легкістю може перейти в хронічну стадію. При цьому вражається не тільки слизовий шар, але і м’язові волокна. У цьому випадку зупинити кровотечу із заднього проходу буде набагато складніше, особливо якщо використовуються тільки терапевтичні методи впливу на патологічний процес. При хронічній формі анальної тріщини больові відчуття супроводжують пацієнта практично постійно. Правда, біль при цьому найчастіше носить більш тупий характер.

Як позбутися цього неприємного захворювання?

Якщо через анальної тріщини у людини з’явилося кровотеча із заднього проходу, лікування потрібно постаратися почати в максимально короткі терміни. Справа в тому, що на перших етапах захворювання може бути вилікувано зміною способу життя і прийомом медикаментів. Лікарі рекомендують пацієнтам зробити свій день хоча б трохи активніше, а в раціон додати продукти, що сприяють розм’якшенню калових мас. Що стосується медикаментів, то на сьогоднішній день найбільшу популярність при анальної тріщині отримали ті препарати, які зміцнюють судинну стінку, приміром засіб «Аскорутин». Для того щоб уникнути подальшого ушкодження каловими масами, на час лікування пацієнтам призначаються спеціальні анальні свічки, що містять ті чи інші масла. Це дозволяє зробити акт дефекації більш легким і менш травматичним для слизової оболонки. Якщо в результаті такого лікування тріщина не гоїться, і кровотеча з ануса все ще спостерігається, то необхідно провести хірургічну операцію по видаленню країв дефекту з подальшим ушиванням.


Это интересно:  Фахівці повідомили про небезпеку нестачі сну

Stylezhinki

Adblock
detector