Названі головні причини хронічної втоми - Новости Ю

Названі головні причини хронічної втоми

20.09.2021   12:00    992

Якщо ваша втома не проходить, то варто звернутись до лікаря.

1. Порушення або нестача сну


Перший крок — оцінити, чи достатньо ви спите. Дорослі повинні приділяти нічному відпочинку не менше семи годин на добу. Якщо людина проводить в ліжку рекомендовану кількість часу, але все одно не відчуває себе відпочилою, їй варто звернутися до лікаря, щоб переконатися, що стан здоров’я не провокує подібну хронічну втому.


Это интересно:  Фахівці пояснили, чому обов'язково потрібно мити руки після туалету

Порушення сну можуть бути викликані і зовнішніми факторами (такими як надмірне освітлення в кімнаті, сон з включеним телевізором або іншими технічними пристроями), вживання кофеїну або алкоголю безпосередньо перед нічним відпочинком, часте пробудження і багато іншого. В кінцевому підсумку це все провокує денну сонливість і втому.

2. Стрес

Постійне перебування в стані стресу не тільки робить вас дратівливими. Це також може сприяти виникненню почуття втоми. Психоемоційне перенапруження може порушити нормальний перебіг сну, що тільки ще більше посилить відчуття втоми і браку енергії.

Это интересно:  Скільки чашок кави допустимо в день, пояснив невролог

3. Неправильне, незбалансоване харчування

Нестача в організмі різних вітамінів і мінералів може викликати втому. До них відносяться дефіцит заліза, вітамінів B12 і D, омега-3 жирних кислот. Низьке їх зміст в тілі обумовлено виключно раціоном харчування з незначною кількістю поживних речовин в складі.

Дієта з високим вмістом нездорових жирів, доданого цукру або оброблених харчових продуктів може завдати ще більшої шкоди організму і значно знизити рівень енергії.

Это интересно:  Чому зникає голос і як його повернути

zdorovia.com.uaAdblock
detector