Найкорисніші продукти для здоров’я мозку перерахували дієтологи - Новости Ю

Найкорисніші продукти для здоров’я мозку перерахували дієтологи

06.10.2021   10:40    203

Продукти не тільки забезпечують організм необхідною енергією і поживними речовинами, вони також мають великий вплив на роботу органів. Численні дослідження показують, що певні продукти здатні зміцнити здоров’я мозку, особливо в літньому віці. Найкорисніші з них перерахували дієтологи.


Волоський горіх

З усіх горіхів волоські вважаються найкориснішими для поліпшення пам’яті і концентрації. “Волоські горіхи містять важливі поживні речовини, включаючи поліфеноли, токофероли і поліненасичені жирні кислоти, які підтримують здоров’я мозку”, – розповіли фахівці.


Это интересно:  Фахівці назвали ознаки підвищення тиску, які не можна ігнорувати

Недавнє дослідження показало, що жінки у віці від 50 до 60 років, які споживали принаймні дві порції волоських горіхів на тиждень, мали більше шансів на здорову старість. Зокрема, горіхи здатні знизити ризик розвитку хронічних захворювань і порушень пам’яті. Згідно з The Nutrition Twins, одна порція волоських горіхів дорівнює 1/4 склянки.

Чорниця

Дика чорниця стимулює роботу мозку, покращує когнітивні здібності і пам’ять. Ягода багата поживними речовинами, в тому числі антиоксидантами. Фахівці радять включати її в щоденний раціон, додаючи в каші, коктейлі або йогурт.

Это интересно:  Фахівці виявили вплив тиску на старіння мозку

Гранатовий сік

Гранатовий сік також є хорошим джерелом антиоксидантів, які допомагають захистити мозок від дії вільних радикалів. Дослідження показали, що гранатовий сік покращує пам’ять у літніх людей, а також може допомогти запобігти хворобі Альцгеймера.

Яйця

Яйця є одним з кращих джерел холіну, який має вирішальне значення для здоров’я мозку на всіх етапах життя. Дослідження показують, що люди, які отримують достатньо цієї речовини, рідше страждають від деменції.

Это интересно:  Названі дуже корисні продукти для жінок

Крім того, серед корисних для мозку продуктів експерти виділили журавлину, жирну рибу, яку необхідно їсти кілька разів на тиждень, і апельсини. Останні містять велику кількість вітаміну С, який покращує когнітивні функції і уповільнює утворення амілоїдних бляшок, пов’язаних з розвитком хвороби Альцгеймера.

ukrhealthAdblock
detector