На Тернопільщині знайшли поховання бійців УПА (фото, відео)

27.06.2021   06:56    1629

Источник: glavcom.ua

Поблизу села Великі Загайці Тернопільської області пошуковці виявили поховання воїнів Української Повстанської Армії
фото: фейсбук

Тут відбувалися бої між воїнами УПА та карателями з НКВС, про свідчать архіви та розповіді місцевих жителівСеред лісових насаджень поблизу села Великі Загайці Тернопільської області Меморіально-пошуковий центр «Доля», Український інститут національної пам’яті та громадська організація «Меморіал — Південна Волинь» провели розкопки й виявили поховання воїнів Української Повстанської Армії. Подробиці наведено на сторінці центру «Доля».

Это интересно:  Заступнику загиблого білоруського опозиціонера Шишова заборонили в'їзд в Україну (документ)

«Було підтверджено факт існування поховання воїнів УПА — станом на сьогодні, зокрема локалізовано три останки воїнів УПА. Одне захоронення датоване 1945 роком, одне раніше. Ми знаємо що тут відбувалися бої воїнів УПА та військ НКВС. Про це свідчать архівні дані та покази місцевих жителів», — розповів директор центру Святослав Шеремета.

За словами Шеремети, перед дослідниками сьогодні стоїть завдання ще провести багато роботи, щоб розшукати ті поховання воїнів УПА, які є на території Західної України.

«До 80-річчя створення УПА, яке будемо відзначати у 2022 році ми розпочнемо масштабний проект з виявлення поховань воїнів УПА, їх ідентифікації та вшанування пам’яті тих, хто загинув за вільну та незалежну Україну», — відзначив науковець.

Это интересно:  У столиці сталася бійка з різаниною: момент потрапив на відео

1 з 11 на весь екран згорнути На Тернопільщині знайшли поховання бійців УПА (фото, відео) На Тернопільщині знайшли поховання бійців УПА (фото, відео) На Тернопільщині знайшли поховання бійців УПА (фото, відео) На Тернопільщині знайшли поховання бійців УПА (фото, відео) На Тернопільщині знайшли поховання бійців УПА (фото, відео) На Тернопільщині знайшли поховання бійців УПА (фото, відео) На Тернопільщині знайшли поховання бійців УПА (фото, відео) На Тернопільщині знайшли поховання бійців УПА (фото, відео) На Тернопільщині знайшли поховання бійців УПА (фото, відео) На Тернопільщині знайшли поховання бійців УПА (фото, відео) Всі фоторепоратажі


Зв’язкова УПА Ольга Ільків, яка допомагала Шухевичу, відзначила 101-й день народження.

  • 80 років тому, коли «червоні» відступали з Луцька, НКВС розстріляло 2 тис. ні в чому не повинних людей
  • У Києві пошкодили барельєф голові ОУН Славі Стецько. Відбили носа (фото)
  • Чому росіян так дратує гасло «Слава Україні! Героям слава!»

Adblock
detector