Гороскоп на 21 сентября 2021 по картам Таро: все знаки зодиака

На основі порад буддиста дієтологи розробили систему усвідомленого харчування

01.08.2021   19:00    242

Сьогодні усвідомлене харчування на піку популярності, і це не дивно, адже дієта вчить насолоджуватися їжею і бути «в моменті»

Коли людина їсть, вона відчуває цілий спектр емоцій, які запускають біохімічні реакції в нашому організмі: ми починаємо шукати, чого б смачненького з’їсти. Згідно зі статистикою, приблизно 2 години на день людина витрачає на неусвідомлене споживання їжі. Розмовляючи по телефону, працюючи за комп’ютером, ми паралельно чимось перекушуємо, і це впливає на нашу вагу.Вчені з Гарварадского університету вважають постійні перекуси головною причиною ожиріння. Людина не здатна відрізнити справжній голод від апетиту і бажання з’їсти улюблені ласощі. Однак рішення цієї проблеми знайдено: дієтологи розробили систему усвідомленого харчування (Mindful eating), яка допомогла багатьом впоратися з переїданням і помилковим відчуттям голоду.

Это интересно:  Лікар-дієтолог назвала фруктовий напій, який допоможе підтримати імунну систему

Їжа рівносильна медитації

Усвідомлене харчування стало популярним ще в кінці 80-х років в США. Його творцем був лікар-дієтолог, буддист і автор книг по медитації — Джона Кабат-Зінна. Мета його системи харчування — навчити людей зосереджуватися на поточному моменті. Своїх пацієнтів лікар-дієтолог вчив справлятися з тривогами і стресом за допомогою медитації і Mindful eating.

Примітно, що багато лікарів і сам Джона Кабат-Зінна не вважають усвідомлене харчування дієтою, так як ця система зовсім про інше: вона вчить вибирати продукти, які допомагають усвідомити почуття голоду і ситості, а також дають насолодитися насиченням і задоволенням.

На практиці це виглядає так: ви згадали, що в холодильнику лежать недавно куплені яблука і, звичайно, вам відразу захотілося перекусити улюбленим фруктом. Ви дістаєте стигле яблуко, але не поспішайте його їсти. Тримайте в руках і думаєте про те, яка гладка шкірка у цього фрукта. Роздумуєте про текстуру шкірки — помічаєте на ній цяточки, думаєте яким є справжній колір яблука — яскраво-червоний або рожевий. Підкидаєте, ловите, відчуваєте його тяжкість. А вже потім розрізаєте його на часточки, оцінюєте нюанси запаху і неквапливо їсте. За своєю суттю, весь процес нагадує медитацію — і ця головна особливість Mindful eating.

Это интересно:  Молоко допомагає профілактувати розвиток хвороб серця

6 ПРАВИЛ MINDFUL EATING

У Гарварді сформулювали основні правила системи усвідомленого харчування:

1. Перед походом в магазин складіть список потрібних продуктів, тоді ви уникнете імпульсивних покупок.

2. Не доводьте себе до бажання з’їсти все, що бачать ваші очі. Сідайте їсти вчасно, не пропускаючи прийоми їжі, інакше переїдання не уникнути.

3. Їжте маленькими порціями. Ви здивуєтеся, але цього буде достатньо для насичення.

4. Насолоджуйтеся їжею. Привчіть себе робити паузу: погляньте на страви на столі, їжте повільно, насолоджуючись смаком їжі.

Это интересно:  Щоденне вживання винограду захистить від тяжкої хвороби

5. Використовуйте весь спектр своїх почуттів: будьте уважні до кольору, смаку, текстур продуктів. Навіть до звуків — прислухайтеся до того, як хрумтить ваше яблуко при надкусуванні або як тріскотить бекон на гарячій сковороді.

6. Постарайтеся не базікати з співтрапезниками, а більше уваги приділяти власне їжі. І пам’ятайте — почуття ситості настає приблизно через 20 хвилин після початку їжі. Так що не поспішайте, інакше з’їсте більше, ніж насправді необхідно.

zdorovia.com.ua

Adblock
detector