На цукровий діабет вкаже неприємний симптом в очах - Новости Ю

На цукровий діабет вкаже неприємний симптом в очах

28.10.2021   06:30    891

Цукровий діабет є небезпечним хронічним захворюванням, яке характеризується підвищеним рівнем глюкози в крові. Ризик розвитку хвороби збільшують багато факторів, включаючи спадковість, зайву вагу, неправильне харчування, хронічний стрес


Чим раніше захворювання вдасться діагностувати, тим менше шкоди буде завдано здоров’ю. Коли рівень цукру в крові високий, можна помітити ряд змін, пов’язаних з очима і зором.


Згідно з даними Клініки Майо, мова йде про діабетичну ретинопатію — одне з ускладнень цукрового діабету, яке вражає очі. Це відбувається через те, що занадто велика кількість цукру в крові з часом може привести до закупорки крихітних кровоносних судин, що живлять сітківку, і перекрити їй кровопостачання.

Спочатку діабетична ретинопатія може ніяк себе не проявляти або викликати тільки легкі проблеми із зором, проте згодом симптоми посилюються. До них відносяться:

— темні точки або «плаваючі об’єкти» в полі зору;
— затуманений зір;
— періодичне погіршення зору;
— темні плями або поява сліпих зон в полі зору;
— втрата зору.

Крім того, діабетична ретинопатія може привести до серйозних проблем, включаючи:

— крововилив в склоподібне тіло;
— відшарування сітківки;
— глаукому;
— сліпоту.

Відзначається, що кращий спосіб запобігти втрату зору в цьому випадку — ретельне і своєчасне лікування діабету. Пацієнтам з цим захворюванням лікарі рекомендують щорічно звертатися до офтальмолога.
Adblock
detector